út 31.7.2018
A-tým

Daniel Holzer: Chci být produktivnější než ve Zlíně

Svůj návrat do Baníku už dokázat okořenit gólovou trefou. Daniel Holzer se gólově prosadil v utkání na Slovácku a čekání na obnovenou střeleckou premiéru v ostravském dresu má tím pádem za sebou. Jen škoda, že z toho nakonec nebyl alespoň bod pro Baník.

Co pro vás osobně ten první gól po návratu do Ostravy znamená?

Ne že bych se na to vyloženě upínal, ale přišel jsem do Baníku s tím, že bych chtěl být produktivnější, než jsem byl předtím třeba ve Zlíně. A jsem rád, že to přišlo tak brzy. Znamená to pro mě hodně, protože gól za Baník Ostrava, to je vždycky specifičtější.

Kolik gólů či gólových přihrávek byste chtěl na konci sezony na svém kontě mít?

Před sezonou si nikdy neříkám, kolik gólů nebo asistencí bych chtěl na konci mít. Ale v minulé sezoně jsem měl dva nebo tři góly a tři asistence, to bych chtěl v této sezoně určitě zlepšit.

Jak v utkání proti Jablonci, tak také na Slovácku jste působil svěžím dojmem. Přitom v přípravném období jste toho mnoho neodehrál…

Po fyzické stránce jsem se moc dobře necítil. Ani doma proti Jablonci, ani na Slovácku, protože jsem za přípravu stačil odehrát jeden nebo dva poločasy. Takže na té herní kondici to šlo určitě vidět. Možná to vypadalo, že se mi běhalo dobře, protože já byl hodně natěšený. Na zápasy, na kulisu, na ten stadion. A když jsem se pak před zápasem na Slovácku dozvěděl, že půjdu od začátku, hrozně jsem se těšil. A i když bylo strašné vedro, na tom hřišti si to pak už ani neuvědomíte.

Zápas na Slovácku ale skončil špatně. Gólem v úplném závěru, kterým Baník utkání prohrál…

Bylo to hrozné. Se Zlínem jsem tohle zažil dvakrát, že jsme dostali gól v třetí minutě nastavení. Takový okamžik vás připraví o všechnu radost z toho zápasu, z toho, že tam celý zápas dřete. Všechno se v poslední minutě rozplyne. A ty pocity jsou pak špatné. Tím víc, když máte nějaké šance, které nedáte, když cítíte, že se ten zápas vyvíjí dobře a že byste ho mohl i vyhrát. Během minuty se to všechno otočí, vy pak jedete zpátky hodinu a půl autobusem a přemýšlíte o tom ještě další dva dny. To není nic příjemného.

Blíží se zápas s Příbramí, v jejímž středu už v minulé sezoně zazářil dnes dvacetiletý záložník Jan Matoušek. V minulé sezoně dal jedenáct gólů, po postupu do první ligy už stačil vstřelit dva. Co na něj říkáte?

Já ho osobně neznám, protože v mládežnických reprezentacích jsme se nepotkávali. Je mladší než já. Všiml jsem si ho až loni ve druhé lize, kdy dal hodně gólů. Docela mě zaujal. Teď v tom pokračuje, což je pro něj určitě super. Ale my si na něj budeme muset dát pozor. 

7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
13
Samuel
Grygar
4
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
29
Ladislav
Takács
11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič