čt 29.6.2023
A-tým

Další posila: Patrick Kpozo

Baník posílil ghanský reprezentant Patrick Kpozo! Pětadvacetiletý fotbalista na levý kraj sestavy na Bazaly přestoupil z týmu úřadujícího moldavského mistra Šeriffu Tiraspol.

Rodák z hlavního města Ghany Accry do Ostravy přiletěl rovnou po reprezentačním srazu ke kvalifikaci Poháru afrických národů, v níž za svoji zem nastoupil proti Madagaskaru. Vzhledem k jeho platnému kontraktu v moldavském velkoklubu se nejprve Baník a Šeriff museli dohodnout na podmínkách přestupu, aby hráč ve čtvrtek po absolvování všech prohlídek uzavřel na Bazalech dvouletou smlouvu.

„Měli jsme ho vyhlédnutého od zimy a už v zimní přestávce jsme zvažovali jeho příchod, ale tehdy jsme do týmu ještě nechtěli sahat. Během celého jara jsme ho dále sledovali. Teď jednání částečně urychlily i zdravotní problémy na naší levé straně, ale jediný důvod to nebyl. Je to stále ještě relativně mladý hráč, který v minulé sezoně hrál těžké zápasy v Evropské lize například proti Manchesteru United, a věříme, že pro nás bude dalším zkvalitněním kádru,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Patrick Kpozo je odchovancem Inter Allies FC, ale v Evropě hraje už od dorosteneckých let. Hlavní část své dosavadní kariéry prožil ve Švédsku v klubech AIK Stockholm, Lulea, Östersund, krátce působil v norském Tromsö. Od loňského ledna byl hráčem Šeriffu Tiraspol a v uplynulé sezoně za něj odehrál takřka všechna utkání v evropských pohárech, tedy i proti Manchesteru United, San Sebastianu, Partizanu Bělehrad či Nice či proti Viktorii Plzeň v předkole Ligy mistrů.

0
Matěj
Šín
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Samuel
Grygar
0
David
Buchta
0
Tomáš
Rigo
0
Jan
Juroška
0
Jiří
Klíma
0
Michal
Frydrych
0
Jiří
Letáček
0
Filip
Kubala
0
Jiří
Boula
0
Patrick
Kpozo
0
Abdullahi
Tanko
0
Daniel
Holzer
0
Karel
Pojezný
0
David
Lischka
0
Jakub
Markovič
0
Eldar
Šehić