út 4.6.2019
A-tým

Další nováček v kádru: Milan Lalkovič

Po Tomáši Smolovi Baník získal dalšího nového hráče. Vedení klubu uzavřelo jednání s šestadvacetiletým slovenským krajním záložníkem Milanem Lalkovičem, který podepsal kontrakt do 31. prosince 2020 s opcí.

Rychlostně i technicky vybavený rodák z Košic v minulosti strávil i čtyři roky v Chelsea, ale do Ostravy přichází po sedmiměsičním angažmá v Sigmě Olomouc s úkolem zvednout konkurenceschopnost v sestavě.

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýši konkurenci v kádru. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že je nutné kádr rozšířit a zvýšit v něm konkurenceschopnost,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Milan Lalkovič má letité zkušenosti s anglickým fotbalem, ale nastupoval také v Nizozemsku, Portugalsku a Skotsku. Je zajímavé, že smlouvu s Chelsea uzavřel už jako čtrnáctiletý a pak s londýnskou devatenáctkou také vyhrál FA Cup.

„Vím o tom, že Baník mě sledoval v některých zápasech a jsem za tuhle nabídku vděčný. Udělali hodně pro můj příchod a já si toho vážím. Těším se na novou výzvu, spoluhráče a hlavně fanoušky. Baník je velká značka,“ řekl Milan Lalkovič.

91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
66
Denis
Granečný
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
5
Adam
Jánoš
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška