FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Čtvrtý soupeř přípravy: NK Osijek

01.07.2019 | Redakce

Třetí celek uplynulého ročníku chorvatské ligy NK Osijek je předposledním soupeřem Baníku v letní přípravě. Svěřenci Bohumila Páníka si to s účastníkem Evropské ligy rozdají v úterý na hřišti v Leobenu od 15:00.

Vlna tropických veder se nevyhnula ani výše položeným lokalitám ve Štýrsku. Baníkovce od červencové výhně neuchránilo ani 831 metrů nadmořské výšky, ve kterých příprava ve Wenigzellu probíhá, a teploty už po deváté hodině ranní atakují třicítku. Na úterý už ovšem meteorologové slibují mírné ochlazení i přeháňky.

Osijek v Rakousku sehrál dvě přípravná utkání; rumunské Kluži podlehl 1:2 a remizoval 1:1 s rumunským Sepsi. „Jsem maximálně spokojen s tím, že s takovým soupeřem můžeme hrát. Ta kvalita tady je nesporná. Osijek patří do špičky jejich ligy,“ prohlásil trenér Bohumil Páník. „Chorvatští hráči, to je kvalita, improvizace. Myslím, že to bude podobný soupeř jako MOL Vidi, který měl v kádru taky dost balkánských hráčů. Hráči, kteří hraji všechno nadoraz, jsou vysocí, silní, nepříjemní v rohových kopech.“

Baník ještě znovu protočí na hřišti větší část hráčů. „Bude to trošku rozložené. Potřebuji vidět určitý počet hráčů na hřišti: někteří dostanou poločas, někteří šedesát, někteří třicet minut. Bude to takový mix,“ nastínil trenér.

Utkání má výkop v 15 hodin v Leobenu na ulici Zeltenschlagstrasse 1.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA