po 1.7.2019
A-tým

Čtvrtý soupeř přípravy: NK Osijek

Třetí celek uplynulého ročníku chorvatské ligy NK Osijek je předposledním soupeřem Baníku v letní přípravě. Svěřenci Bohumila Páníka si to s účastníkem Evropské ligy rozdají v úterý na hřišti v Leobenu od 15:00.

Vlna tropických veder se nevyhnula ani výše položeným lokalitám ve Štýrsku. Baníkovce od červencové výhně neuchránilo ani 831 metrů nadmořské výšky, ve kterých příprava ve Wenigzellu probíhá, a teploty už po deváté hodině ranní atakují třicítku. Na úterý už ovšem meteorologové slibují mírné ochlazení i přeháňky.

Osijek v Rakousku sehrál dvě přípravná utkání; rumunské Kluži podlehl 1:2 a remizoval 1:1 s rumunským Sepsi. „Jsem maximálně spokojen s tím, že s takovým soupeřem můžeme hrát. Ta kvalita tady je nesporná. Osijek patří do špičky jejich ligy,“ prohlásil trenér Bohumil Páník. „Chorvatští hráči, to je kvalita, improvizace. Myslím, že to bude podobný soupeř jako MOL Vidi, který měl v kádru taky dost balkánských hráčů. Hráči, kteří hraji všechno nadoraz, jsou vysocí, silní, nepříjemní v rohových kopech.“

Baník ještě znovu protočí na hřišti větší část hráčů. „Bude to trošku rozložené. Potřebuji vidět určitý počet hráčů na hřišti: někteří dostanou poločas, někteří šedesát, někteří třicet minut. Bude to takový mix,“ nastínil trenér.

Utkání má výkop v 15 hodin v Leobenu na ulici Zeltenschlagstrasse 1.

95
Daniel
Holzer
2
Marek
Havran
25
Dennis
Owusu
12
Abdallah
Gning
3
Hamidou
Kante
77
Ladislav
Almási
55
Artur
Musák
80
Ondřej
Kričfaluši
21
Michal
Kohút
6
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
20
Pablo
Ortiz
26
Lauri
Laine
17
Michal
Frydrych
10
Srdjan
Plavšić
15
Václav
Jurečka
18
David
Planka
24
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
23
Martin
Jedlička
99
Vlasiy
Sinyavskiy
5
Jiří
Boula
19
Filip
Šancl
11
David
Látal
1
Viktor
Budinský
66
Matúš
Rusnák
29
Jakub
Pira
37
Matěj
Chaluš