út 15.5.2018
Aktuální zprávy

Čtrnáctka zdolala i Dynamo Kyjev!

Baníkovská čtrnáctka pokračuje ve vítězném tažení Evropou! Po dřívějších vítězstvích nad Sampdorií Janov, AC Milán a Bayernem Mnichov si svěřenci trenérů Jana Žemlíka a Milana Chalupy poradili také s vrstevníky z Dynama Kyjev! Na půdě ukrajinského velkoklubu v úterý vyhráli 2:0. Velmi dobrým výkonem se v Kyjevě prezentoval také tým U16. Ten uhrál proti domácímu Dynamu cennou remízu 3:3. Všechny tři góly baníkovské šestnáctky vstřelil Vojtěch Wojatschke.

Byla to šestnáctka, která se v Kyjevě svým vrstevníkům postavila jako první. Už od 5. minuty prohrávala, ale díky dvěma gólům Wojatschkeho Baník stav zápasu otočil a do kabin odcházel s těsným náskokem.

Po pauze šestnáctiletí Slezané o svůj náskok přišli, Wojatschke vedení Baníku zase vrátil. Ostravané se dokázali vyrovnat s kvalitou domácího týmu, který byl velmi silný při držení míče, a zdálo se, že náskok uhájí. Dvě minuty před koncem však domácí přece jen vyrovnali na konečných 3:3.

Pak nastoupili ke svému zápasu o dva roky mladší baníkovci. Také tentokrát se o góly Ostravanů postaral jediný hráč. Obě trefy zajistil Daniel Šmiga. Baník měl po většinu zápasu převahu a soupeře přehrál. Nenechal si vstřelit ani gól a zápas dovedl k velmi cennému vítězství. „Skutečně jsme v utkání jednoznačně dominovali,“ řekl trenér U14 Milan Chalupa. „Měli jsme i další šance, které jsme neproměnili. Ale udělali jsme i pár chyb, které soupeř nepotrestal. Naše cenná výhra je ale zasloužená,“ dodal Milan Chalupa.

Trenér šestnáctky Tomáš Hejdušek hodnotil úroveň zápasu velmi vysoko. Úvod jednoznačně patřil domácím hráčům. Postupem času jsme se adaptovali a začali být aktivní. Na vedoucí branku Dynama zareagovali naši hráči velmi pozitivně a do půle zvládli skóre otočit. Do druhého poločasu jsme opět nevstoupili úplně dobře, ale nerozhodného výsledku i samotného výkonu si vážíme. Úroveň Dynama Kyjev hodnotíme velmi vysoko.“


Výsledky:

Dynamo Kyjev U16 – Baník Ostrava U16 3:3 (1:2)

Branky Baníku: Wojatschke 3.

Sestava Baníku: Baránek – Boháč, Rakovcij, Stoklásek, Sotorník – Knedla, Drozd – Konečný, Harušťák, Wojatschke – Barkov. Střídali: Zouhar, Říha, Hrušovský.

Dynamo Kyjev U14 – Baník Ostrava U14 0:2 (0:1)

Branky: Šmiga 2.

Sestava Baníku: Kaláb - Michna (15. Šmiga), Jiříček, Janál, Michlík - Obuch, Grygar, Šudák - Látal (52. Kocián), Bitta (60.Kedroň), Buryan (60. Strnad).

16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
26
Muhamed
Tijani
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
4
Martin
Chlumecký
32
Lukáš
Budínský
7
Karel
Pojezný
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
13
Daniel
Smékal
77
Gigli
Ndefe
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý