pá 14.1.2022
A-tým

Craiova odpadá, na úvod jen Lech

Podzimní lídr polské ligy Lech Poznaň jako první prověří baníkovce na soustředění v Beleku. Utkání se hraje od 17 hodin místního, a tedy 15 hodin středoevropského času.

Baník v Beleku potkala první komplikace. Z dohodnutého dvojzápasu proti Craiově a Lechu Poznaň totiž ani ne čtyřiadvacet hodin před výkopem sešlo z důvodu výskytu onemocnění covid-19 v rumunském celku, kvůli kterému Universitatea i předčasně ukončila svůj pobyt v Antalyi.

Baníkovce nepříjemná novinka zastihla po pátečním obědě. „Je to škoda. Počítali jsme s tím v našem tréninkovém plánu, že v tomto dvojzápase rozložíme devadesátiminutovou zátěž na všechny hráče. Musíme se tedy přizpůsobit nově nastalé situaci,“ řekl asistent trenéra Tomáš Galásek.

Místo dopoledního utkání tak hráči v sobotu pravděpodobně absolvují tréninkovou jednotku a večer změří síly s vedoucím týmem polské ligy.

„Jsme ve fázi, kdy od tohoto utkání nečekáme žádné zázraky, pokud jde o herní projev. Měli jsme teď deset dnů velmi intenzivních tréninků, velké zátěže. Teď pomalu zvolňujeme a začínáme nabírat herní kondici. Přes to všechno samozřejmě v utkání chceme uspět a pokusit se uhrát proti kvalitnímu soupeři dobrý výsledek. Bude to velmi dobrý test,“ řekl Tomáš Galásek.

Zápasy

21.
pátek
ledna
Chimki Moskva VS Baník
Přátelská utkání
30.
neděle
ledna
14:00
Slavia VS Baník
Přátelská utkání

Další články

12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský