Baník oznamuje první letní příchod. Je jím šestadvacetiletý ofenzivní záložník Christian Frýdek, který na Bazaly přestupuje z Liberce. Smlouva zní na tři roky plus opce.
Christian Frýdek, který nastupoval za všechny reprezentační výběry od šestnáctky po dvacítku, působil v uplynulých čtyřech letech v libereckém Slovanu.
„Zapadá nám do celkové strategie. A to jak svou typologií do způsobu hry, tak také charakterově do kabiny. Jako další plus považuji i jeho univerzálnost a možnost využití na několika pozicích. Věříme, že si tímto krokem rozšiřujeme náš manévrovací prostor a zkvalitňujeme kádr,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.
Christian Frýdek začínal s fotbalem ve Spartě a přes hostování v Hradci Králové, Táborsku či Vlašimi se pak dostal pod Ještěd. Liberec je zatím jeho nejvýraznějším angažmá a ze Slovanu se dobře zná s Matějem Chalušem, se kterým se znovu potká v jedné kabině.
„Jsme dobří kamarádi, takže i od Chalyho jsem dostal na Baník ty nejlepší reference. Baník má za sebou skvělou sezonu, Ostrava fotbalem žije, lidi tady dokáží vytvořit fantastickou fotbalovou atmosféru. Mám velkou radost, že se stávám součástí týmu, který patří do české špičky,“ řekl Christian Frýdek.