FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bohumil Páník: Rozhodla naše neefektivita

04.05.2019 | Redakce

Po Jablonci se dostavilo výrazné herní zlepšení. Nebylo však podloženo střelecky, proto Baník na Letné nezabodoval. "Těch situací jsme hlavně v prvním poločase měli hned několik. Naše neefektivita rozhodla," konstatoval na tiskové konferenci Bohumil Páník.

O utkání

To utkání rozhodla naše neefektivita. Kdybychom v první půlce dali z těch šancí aspoň jeden gól, vypadalo by to úplně jinak. Hlavně i hráči by uvěřili, že gól dají. Soupeř by mohl více znervóznět. Pro mě určitě herní zlepšení, ale to, co dělá fotbal fotbalem, tedy góly, jsme my dneska nedali. Proto to dopadlo 0:3.

O druhém gólu

My tam nejprve ztratíme míč v prostoru šest a je z toho penalta. Ještě se na to podívám, jaká penalta to byla, ale rozhodl VAR, tak asi byla. Bylo to 2:0 a domácí tu hru nějakým způsobem kontrolovali. My jsme se to snažili změnit střídáním. Protože máte zápas, kdy můžete hrát do rána a gól nedáte, a my jsme ho dneska absolvovali. Proto jsem tam dal dva nové hráče, že by se jeden trefil a snížili bychom a ještě to vygradovat. Bohužel jsme trefili jenom tyč Jánošem. V momentě, kdy hrajeme více nátlakovou hru, Sparta je dneska v tom rychlém protiútoku vyzbrojena rychlými hráči, tam to zavánělo třetím gólem, který přišel.

O venkovních zápasech

Poslední zápas v Jablonci byl ostudný, to neberu. Ale dneska v tom utkání bylo patrné zlepšení. Mělo to parametry, kdy jsem v určitých fázích mohl být spokojen. Dneska nám to prohráli útočníci, kteří nedali góly.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA