út 22.6.2021
Juniorka aktuality

Béčko už také trénuje

Do letní přípravy se už vrhlo také třetiligové béčko. Svěřenci trenérského týmu Tomáš Hejdušek, Ivo Staš, Michal Daněk se budou na nadcházející ročník MSFL připravovat v domácím prostředí a v posledním týdnu vyrazí doladit herní formu na soustředění do Smilovic.

Mužstvo prošlo v pauze omlazovací kúrou. Z hostování se vrátili brankář Lumír Číž (Jihlava) a Samuel Kulig (Vyšehrad), trenéři si do kádru vytáhli z dorostu Davida Stokláska, Dominika Holaně a Zdeňka Říhu, novou tváří je osmnáctiletý slovenský útočník Christián Veliký (na snímku pod článkem), který rok působil i v mládežnických strukturách West Hamu, a na testech je v Baníku sedmnáctiletý polský záložník Michal Góral.

"Omladili jsme to, vzali jsme některé kluky z dorostu, aby si už zvykali na mužský fotbal. Třetí liga je pro tenhle účel ideální. Musím říct, že ročníky 2002 a 2003 jsou šikovné, pracuje se s nimi velmi dobře, ti kluci jsou pracovití," řekl Tomáš Hejdušek. 

Na soupisce momentálně schází Aleš Mooc, který trénuje s druholigovým Třincem, na hostování do třetiligového MFK Frýdek-Místek mají namířeno Michael Gergela, Timofej Barkov a Jakub Tamajka, odešli také Dominik Martišiak a Radovan Lokša, který posílí Hlučín.

"Radovan tady udělal opravdu velký kus práce, jak na hřišti, tak v kabině. Na rovinu jsme mu řekli, že by ale už nedostával takovou minutáž, protože potřebujeme co nejvíce dostávat do hry mladé kluky. On má stále ještě velkou chuť do fotbalu, proto od nás dostal zelenou k odchodu do Hlučína. Rozešli jsme se férově, přejeme mu hodně štěstí," řekl Tomáš Hejdušek.


Aktuální kádr:

Lumír Číž, Ladislav Kovařík, Dominik Matěj – Roman Zálešák, Filip Zouhar, Jarmil Blahuta, Samuel Kulig, David Stoklásek, Jan Fulnek, Sebastian Boháč, Dominik Holaň, Jan Martiník, Petr Jaroň, Zdeněk Říha, Daniel Smékal, Christián Veliký, Filip Sotorník, Michal Góral


Program přípravy:

sobota 26. června: Hlubina – Baník B (16:00)

pátek 9. července: Baník B – Uničov (17:30, Kravaře)

úterý 13. července: Karviná - Baník B (11:00, Bažantnice)

Zápasy

1.
středa
července
 
Baník VS Kroměříž
Příprava
4.
sobota
července
17:00
Gliwice VS Baník
Příprava

Další články

0
Filip
Kubala
0
Martin
Jedlička
0
David
Látal
0
Pablo
Ortiz
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
David
Planka
0
Matěj
Chaluš
0
Jiří
Boula
0
Filip
Šancl
0
Karel
Pojezný
0
David
Buchta
0
Martin
Hrubý
0
Viktor
Budinský
0
Marek
Havran
0
Michal
Frydrych
0
Václav
Jurečka
0
Michal
Kohút
0
Matúš
Rusnák
0
Artur
Musák
0
Abdallah
Gning
0
Jakub
Pira
0
Dennis
Owusu
0
Daniel
Holzer
0
Samuel
Grygar