FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Béčko startuje MSFL, míří na Vrchovinu

02.08.2019 | Redakce

Důležitý okamžik pro Baník! Do mistrovské sezony vstupuje i ostravský B-tým! Baníkovská rezerva se po sedmi letech vrací do MSFL a v sobotu 3.srpna sehraje první utkání na hřišti SFK Vrchovina v Movém Městě na Moravě. Zápas má výkop v 17 hodin

Baník jde do zápasu příjemně naladěn. Přípravná utkání vyšla svěřencům Daniela Tchuře skvěle. A teď se ostravské béčko pokusí na dobré výsledky z přípravy navázat. Proti týmu, který je pro Baník logicky vcelku neznámým soupeřem. „Jelikož vstupujeme do tohoto ročníku s nově vzniklým týmem, a jsme v něm nováčkem, nemáme ještě soupeře úplně přečtené. Přesto se však s mužstvem zodpovědně připravujeme a už v prvním utkání chceme uspět,“ pravil Daniel Tchuř, trenér Baníku Ostrava B.

Pro utkání v Novém Městě na Moravě má k dispozici kompletní kádr. Navíc počítá i s možností doplnění některými hráči z A-týmu, kteří by do hry vnesli potřebné zkušenosti. „Každá taková zkušenost by pro nás byla velmi užitečná. Pro spoustu hráčů z juniorky bude utkání MSFL úplnou novinkou. I když si v přípravě vedli dobře, ligové zápasy mají úplně jiný náboj,“ poznamenal Daniel Tchuř.

Tým SFK Vrchovina zakončil uplynulou sezonu na 12. místě. Zápasy na stadionu v Novém Městě na Moravě mají, podobně jako na řadě jiných stadionů MSFL, specifickou atmosféru. „Fanoušci jsou blízko u hřiště, dokáží tak na hráče vyvíjet větší tlak,“ uvedl kouč Baníku Ostrava B, jenž věří, že se jeho tým nejen v sobotním utkání bude prezentovat atraktivním herním pojetím. „Našim fanouškům chceme nabídnout rychlý, kombinační fotbal. Máme velice mladé družstvo. Proto musíme využít rychlost a fotbalovou kvalitu v náš prospěch. Věřím, že se to projeví už v sobotu a nebudeme se domů vracet s prázdnou,“ uzavřel Daniel Tchuř.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA