po 9.1.2023
Juniorka aktuality

Béčko se vrací do tréninku

Dlouhá zimní příprava dnes začala také třetiligové juniorce. Trenér Milan Chalupa ji zahájil s několika změnami v kádru.

Do béčka se ze staršího dorostu posunuli Karel Michlík, David Krupička, Maxim Obuch a Denis Látal, na zkoušce je gabonský útočník druholigové Líšně Guy Reteno Elekana a Patrik Halda z Frenštátu. Naproti tomu tým opustili Timofej Barkov a Rostislav Chylek (Frýdek-Místek), do druhé ligy mají namířeno Jan Fulnek (Vyškov) a Filip Sotorník (Chrudim) a také Zdeněk Říha je prozatím v přípravě s áčkem.

„Na začátku budeme postrádat i Kubu Drozda s Dominikem Holaněm, oba jsou zranění. Kádr ještě ale určitě není uzavřený, někdo na zkoušku by ještě měl přijít. Připojit by se k nám měl během příštích dnů i Gyang Emanuel Lucky, který už na podzim za nás několik utkání odehrál,“ uvedl Milan Chalupa.

Baníkovci budou největší část přípravy trávit na Vistě, na přelomu ledna a února je pak čeká stejně jako před rokem soustředění v Táboře.


Aktuální kádr: Dominik Matěj – Karel Michlík, David Stoklásek, Roman Zálešák, Patrik Halda, Jakub Drozd, Dominik Holaň, Marek Jaroň, David Krupička, Maxim Obuch, Martin Temel, Charles Stanley Chukwudi, Denis Látal, Guy Reteno Elekana, Gyang Emanuel Lucky


Program přípravy:

21. ledna: Žilina – Baník B

27. ledna až 4. února: soustředění v Táboře

28. ledna: Vlašim – Baník B

1. února: Slavia B – Baník B

8. února: Baník B - Kvítkovice

11. února: Uničov – Baník B

18. února: Zlín B – Baník B

25. února: Baník B – Górnik Zabrze B

7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
77
Gigli
Ndefe
28
Filip
Kubala
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
4
Robert
Mišković
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
11
Eldar
Šehić
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma