ne 12.9.2021
Aktuální zprávy

Baňky s Braníkem bez gólů

Fotbalistky Baníku ani ve třetím kole neinkasovaly, tentokrát však poprvé nedokázaly vstřelit gól, a tak si připsaly první remízu. S ABC Braník hrály "Baňky" 0:0. Ženy Baníku zůstávají na druhé příčce tabulky, která je vzhledem k tomu, že čelo patří béčku Sparty, v této aktuálně postupová. Třetí Olomouc ztrácí tři body.

Zápas tentokrát mnoho šancí nenabídl, jednu velkou ale přece, a měl ji Baník. Ve druhé půli totiž Slezanky kopaly po faulu na Veroniku Regecovou penaltu. Nela Zomberová si tentokrát vybrala jinou tyč, než ke které obvykle penalty kope, gólmanka Kavková směr střely vystihla a ránu ostravské stoperce vyrazila.

"To se bohužel ve fotbale stává," hájil trenér Michal Žárský svou hráčku. "Já musím navzdory remíze holky pochválit. Měly v nohách středeční dohrávku s Olomoucí, bylo to cítit, chybělo tomu více lehkosti, ale potřetí uhájily nulu vzadu, což se taky počítá. Víc mě mrzí, že se nám zranily další dvě hráčky, už tak máme marodku poměrně dost obsazenou," litoval trenér žen Baníku Ostrava, který považuje sedm bodů získaných v úvodních třech kolech za dobrý vstup do sezony. "Hráli jsme proti nepříjemným soupeřům, porazili jsme dva adepty na postup, nedostali jsme gól, a i když jsme chtěli porazit i nevyzpytatelný Braník, můžeme být spokojeni a dobře namotivovaní do dalších zápasů," dodal Michal Žárský.

Rozhodčí: Hausnerová. Hráno bez ŽK.

Baník: Kubíčková (62. Roháčková) - Bílková, Zomberová, Pavlisová, Ceremugová (46. Musialová) - Sehnálková, Pavlíčková - Regecová, Kotalová (69. Žárská), Kr. Hegrová (46. Fojtíková) - Adamcová (76. Fárková).

8
Jaroslav
Harušťák
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
4
Yira
Sor
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil