ne 29.1.2023
Aktuální zprávy

Baňky porazily nepříjemné Pardubice 2:1

Cenné vítězství 2:1 nad Pardubicemi si na své konto připsaly ženy Baníku v druhém domácím utkání Zimní ligy. Pardubice jsou aktuálně lídrem druhé ligy a zjevně cílí na postup mezi elitu.

Ambiciózní Pardubice, které pod sebe v aktuální druholigové tabulce dokázaly dostat všechny konkurenty včetně silného a ve druhé lize dosud vždy bezkonkurenčního B-týmu Sparty, byly soupeřem Baníku ve druhém domácím utkání Zimní ligy. V tom předchozím přehrály "Baňky" Olomouc 8:1, také tentokrát dokázaly zvítězit, ale utkání bylo výrazně těžší. Pardubice si ostatně dosud vedly v Zimní lize suverénně, porazily Olomouc i prvoligové Brno.

"O to víc si vítězství vážíme. Každá výhra je pro nás po náročném podzimu, kdy jsme v roli nováčka první ligy nasbírali hodně porážek, důležité. Povzbudivý je i fakt, že jsme si vypracovali řadu zajímavých situací, že jsme je zdaleka všechny nedokázali využít, je věc jiná," řekl Witold Zajac, trenér žen Baníku. "Znovu jsem v naší hře viděl prvky, na které se v trénincích zaměřujeme. Na čem ještě potřebujeme zapracovat, to je obranná fáze, ale té jsme se zatím ještě tak intenzivně nevěnovali," konstatoval Witold Zajac.


Branky Baníku: 11. Furiková, 36. Lachká

Baník: Škrabalová - Molková, Pavlíčková, Gaurová (28. Bílková, 77. Kotalová) - Furiková, Vojtková, Fojtíková, Pagáčová, Hegrová (71. Zomberová) - Waltrová, Lachká (82. Žárská)

19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
26
Muhamed
Tijani
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
8
Srdjan
Plavšić
29
Ladislav
Takács
96
Eneo
Bitri
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Karel
Pojezný
18
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška