po 8.8.2022
Aktuální zprávy

Baňky podlehly Wodzislawi 0:1

Předposlední test před ostrým startem první ligy mají za sebou ženy Baníku Ostrava. Polské Wodzislawi podlehly 0:1. O víkendu sehrají Baňky generálku na půdě Hradce Králové a pak už přijde první ligové kolo na půdě pražské Sparty (20. srpna).

"Byl to zápas, ve kterém jsme se oproti minulému zase o něco herně posunuli," řekl trenér Witold Zajac, který už do kádru začlenil několik posil z prvoligového Slovácka. 

Zápas s Wodzislawí mu posloužil především jako další test funkčnosti změn, které se snaží do herního projevu Baníku vpravit. "Učíme se hrát v novém rozestavění," zdůraznil trenér Baníku skutečnost, že jeho tým bude spoléhat na systém se třemi obránkyněmi. "Některé hráčky ještě na určitých postech potřebují čas, nicméně mám dobrý pocit z ochoty celého týmu neustále na sobě pracovat. Ještě je co vylepšovat. Tempo hry, zpracování, přesnost přihrávek, ale zápas od zápasu vidím na naší hře progres. Také proti Wodzislawi jsme se museli vypořádat s velmi vysokým pressinkem ze strany soupeře, ale musíme být připraveni na to, že právě takto proti nám budou soupeři v první lize hrát," dodal trenér Zajac.


Příprava: 

Baník - Wodzislaw 0:1

Baník: Zelenková (46. Škrabalová) - Molková, Pavlíčková, Hrubá - Lebdušková (46. Hegrová), Kotalová, Žárská (46. Gaurová), Lahká (70. Krupniková), Furiková - Regecová, Fojtíková

16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
25
Jiří
Fleišman
0
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
0
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
3
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović