pá 17.3.2023
Aktuální zprávy

Baňky míří na Slavii s posilou z Kanady

Se zajímavou posilou nastoupí v sobotu fotbalistky Baníku do těžkého utkání na hřišti vedoucí Slavie. Kádr „Baněk“ totiž posílila jedenadvacetiletá Kanaďanka Shyanne Reidová. Mladá obránkyně v Ostravě zůstane do konce sezony a pomůže Baníku v boji o záchranu. Sobotní duel na Slavii, konkrétně v Horních Měcholupech, začne ve 14 hodin.

Pochází z Toronta, studuje v USA na univerzitě a naposledy kopala za univerzitní tým Coffeyville Community College. Nyní se rozhodla zkusit štěstí v Evropě. „O zájmu Baníku jsem se dozvěděla od mého agenta. Začala jsem o tom uvažovat, poradila jsem se s mámou a rozhodla jsem se za touto zkušeností vyrazit. Evropský fotbal je na vyšší úrovni než ten v Americe a já bych se v budoucnu, až dostuduju, chtěla fotbalu věnovat profesionálně. Myslím si, že těch několik měsíců, které prozatím v Baníku strávím, mě můžou jen posunout,“ pravila Shyanne Reidová. Jejíž maminka má kořeny v Anglii a i díky tomu v minulosti kopala za ženský tým Arsenalu.

„Na angažmá v Baníku se těším, jsem v Ostravě pár dní, ale zatím se mi tu všechno líbí,“ dodala mladá kanadská obránkyně.

„Shyanne nám doporučila agentura, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Je to univerzální hráčka, zvyklá hrát na postu levé obránkyně, přesně takovou fotbalistku jsme hledali. Náš kádr určitě posílí a věřím, že nám pomůže se záchranou první ligy,“ řekl k věci Richard Urban, manažer ženského týmu Baníku Ostrava, jenž prožívá nováčkovskou sezonu v první lize.

Shyanne Reidová odcestuje s týmem k sobotnímu utkání na Slavii, kde se nejspíše poprvé v dresu Baníku představí. Slavia, aktuálně o bod za vedoucí Spartou, je vysokým favoritem zápasu, pro Slezanky bude mnohem důležitější následný duel s Brnem, v němž chtějí „Baňky“ za každou cenu bodovat a pokud možno vyhrát. „Chceme se na Slavii co nejlepším výkonem odrazit k následujícímu zápasu s Brnem, z něhož chceme vybojovat body. To bude mimořádně důležité utkání,“ konstatoval trenér Witold Zajac před zítřejším utkáním.

24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
17
Michal
Frydrych
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
8
Srdjan
Plavšić
6
Daniel
Tetour
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
96
Eneo
Bitri
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
21
Jiří
Klíma
18
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
14
Petr
Jaroň