FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníku se upsal záložník Marek Hlinka

13.06.2016 | Redakce

Letní transfer číslo 3 - Baník dovedl do konce námluvy se středním záložníkem Markem Hlinkou. Pětadvacetiletý slovenský fotbalista přichází do Ostravy na přestup z Dukly Praha. Na Bazalech dnes podepsal smlouvu na rok s opcí.

Dvanáctinásobný slovenský reprezentant do 21 let se během uplynulých sezon vyprofiloval jako defenzivní středopolař, což by mělo být hlavní pole jeho působnosti i v Baníku. „Je to další hráč, kterého jsme sledovali delší dobu a kterého jsme s trenérem Vlastimilem Petrželou měli na seznamu vytypovaných posil. Zdobí ho výborná poziční hra, má dobrou rozehrávku, je to soubojový typ hráče. Navíc věkem patří do střední generace, která nám tady trošku chybí. Jsme rádi, že jsme to dotáhli,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Marek Hlinka minulý soutěžní ročník začal v Dukle, ale dokončil ho na hostování ve Skalici. Baník však o jeho příchodu musel vést jednání s pražským klubem, k němuž byl banskobystrický rodák vázán platným kontraktem. „Jednání s Duklou bylo velmi korektní,“ řekl Dušan Vrťo.

Marek Hlinka se zatím celou dosavadní seniorskou kariéru pohyboval v prvoligových týmech. Po čtyřech sezonách v áčku Banské Bystrice padl do oka skautům Dukly, která ho vykoupila ze smlouvy a za celek z Julisky sehrál 35 zápasů. Dvakrát se zapsal mezi gólové střelce. Armádní klub ho v rámci angažmá dvakrát uvolnil na hostování – vloni na jaře do Trnavy a na podzim do Skalice. V české a slovenské lize zaznamenal dohromady 164 startů a 10 gólů.

„Jsem rád, že to dopadlo takhle. Baník je klub s velkou historíí a skvělými fanoušky. Jsem plný očekávání a věřím, že se nám povede postoupit,“ prohlásil Marek Hlinka.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA