ne 23.12.2018
Tisková zpráva

Baníkovci obdarovali děti v nemocnici

Jak nejlépe zpříjemnit Vánoce dětem, které musí sváteční dny strávit mimo svůj domov v nemocnici? Nejlépe osobní návštěvou. A s dárky v ruce. Fotbalisté Baníku se rozhodli právě takovým způsobem rozradostnit malé pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě. Vybrali mezi sebou peníze na dárky, a ty dětem do nemocnice přinesli Martin Fillo s Janem Laštůvkou.

Téměř čtyři desítky pacientů dětské kliniky v Porubě, od kojenců až po náctileté děti, byly překvapeny, kdy se zničehonic otevřely dveře jejich nemocničního pokoje a dovnitř vstoupili Martin Fillo s Janem Laštůvkou a v rukou měly dárky. „Na světě je málo krásnějších pocitů, než když uděláte radost dítěti. A ještě takovému, které je smutné z toho, že musí být v nemocnici, když se ostatní těší na Vánoce,“ vylíčil své dojmy z návštěvy nemocnice Martin Fillo.

Když oba fotbalisté Baníku opouštěli jedno z několika oddělení dětské kliniky, která navštívili, vyběhl ze svého pokoje malý chlapec, jehož oba baníkovci před chvílí obdarovali. Rozutíkal se za Martinem Fillem a radostí mu skočil kolem krku. „V tu chvíli jsem věděl, že jsme udělali tu nejlepší možnou věc. A vlastně všichni, protože na ty dárky jsme se v Baníku skládali všichni,“ dodal záložník Baníku.  

91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
1
Radovan
Murin
15
Patrizio
Stronati
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanovič
14
Pepe
Mena
31
Ondřej
Šašinka
13
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
8
Jakub
Drozd
7
Martin
Fillo
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
21
Daniel
Holzer
17
Muhammed
Sanneh