ne 23.12.2018
Tisková zpráva

Baníkovci obdarovali děti v nemocnici

Jak nejlépe zpříjemnit Vánoce dětem, které musí sváteční dny strávit mimo svůj domov v nemocnici? Nejlépe osobní návštěvou. A s dárky v ruce. Fotbalisté Baníku se rozhodli právě takovým způsobem rozradostnit malé pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě. Vybrali mezi sebou peníze na dárky, a ty dětem do nemocnice přinesli Martin Fillo s Janem Laštůvkou.

Téměř čtyři desítky pacientů dětské kliniky v Porubě, od kojenců až po náctileté děti, byly překvapeny, kdy se zničehonic otevřely dveře jejich nemocničního pokoje a dovnitř vstoupili Martin Fillo s Janem Laštůvkou a v rukou měly dárky. „Na světě je málo krásnějších pocitů, než když uděláte radost dítěti. A ještě takovému, které je smutné z toho, že musí být v nemocnici, když se ostatní těší na Vánoce,“ vylíčil své dojmy z návštěvy nemocnice Martin Fillo.

Když oba fotbalisté Baníku opouštěli jedno z několika oddělení dětské kliniky, která navštívili, vyběhl ze svého pokoje malý chlapec, jehož oba baníkovci před chvílí obdarovali. Rozutíkal se za Martinem Fillem a radostí mu skočil kolem krku. „V tu chvíli jsem věděl, že jsme udělali tu nejlepší možnou věc. A vlastně všichni, protože na ty dárky jsme se v Baníku skládali všichni,“ dodal záložník Baníku.  

25
Jiří
Fleišman
33
Roman
Potočný
21
Daniel
Holzer
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič
7
Martin
Fillo
6
Daniel
Tetour
2
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka