st 6.7.2016
Tisková zpráva

Baník znovu podpoří Fotbal pro rozvoj

Že se dá i hraním fotbalu vysloužit Nobelova cenu míru, to přijede do Ostravy přímo z Nairobi ukázat skupina keňských sociálních pracovníků z organizace MYSA, která byla již dvakrát za dobu své existence nominována za přínos světovému míru a která, stejně jako český projekt Fotbal pro rozvoj, dlouhodobě usiluje o větší porozumění a toleranci ve společnosti. Jako prostředek ke změně si obě partnerské organizace vybrali právě jeden z nejpopulárnějších světových sportů, fotbal.

Již v pátek 8.7. se tak představí česko-keňský tým ambasadorů na ostravském Festivalu v ulicích, který je součástí velkolepého festivalu Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, jak se vyrábí míč z igelitových tašek v srdci slumu, na to, jak vypadá keňský tanec, ale také na účast fotbalistů FC Baník Ostrava.

Den poté proběhne fotbalový turnaj podle netradičních pravidel fair play, které spíše než na soutěživosti staví na vzájemném respektu a toleranci a podněcují hráče k porozumění a vzájemnému dialogu. Do turnaje se zapojí děti z ostravských nízkoprahových klubů pro děti a mládež ze Střediska volného času Ostrava-Zábřeh a organizace Charita Ostrava. V podstatě se ale může zapojit každý, kdo poskládá tým, v němž bude alespoň jedna dívka.

Projekt Fotbal pro rozvoj zaštiťuje dobrovolnická organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási
11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
5
Jiří
Boula
26
Filip
Blažek
37
Matej
Madleňák
15
Patrick
Kpozo
6
Daniel
Tetour
12
Tomáš
Rigo
32
Paixao da Silva
Ewerton
70
David
Fadairo
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
1
Martin
Hrubý