st 6.7.2016
Tisková zpráva

Baník znovu podpoří Fotbal pro rozvoj

Že se dá i hraním fotbalu vysloužit Nobelova cenu míru, to přijede do Ostravy přímo z Nairobi ukázat skupina keňských sociálních pracovníků z organizace MYSA, která byla již dvakrát za dobu své existence nominována za přínos světovému míru a která, stejně jako český projekt Fotbal pro rozvoj, dlouhodobě usiluje o větší porozumění a toleranci ve společnosti. Jako prostředek ke změně si obě partnerské organizace vybrali právě jeden z nejpopulárnějších světových sportů, fotbal.

Již v pátek 8.7. se tak představí česko-keňský tým ambasadorů na ostravském Festivalu v ulicích, který je součástí velkolepého festivalu Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, jak se vyrábí míč z igelitových tašek v srdci slumu, na to, jak vypadá keňský tanec, ale také na účast fotbalistů FC Baník Ostrava.

Den poté proběhne fotbalový turnaj podle netradičních pravidel fair play, které spíše než na soutěživosti staví na vzájemném respektu a toleranci a podněcují hráče k porozumění a vzájemnému dialogu. Do turnaje se zapojí děti z ostravských nízkoprahových klubů pro děti a mládež ze Střediska volného času Ostrava-Zábřeh a organizace Charita Ostrava. V podstatě se ale může zapojit každý, kdo poskládá tým, v němž bude alespoň jedna dívka.

Projekt Fotbal pro rozvoj zaštiťuje dobrovolnická organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

17
Muhammed
Sanneh
7
Martin
Fillo
1
Radovan
Murin
15
Patrizio
Stronati
24
Jan
Juroška
13
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
11
Nemanja
Kuzmanovič
6
Daniel
Tetour
8
Jakub
Drozd
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
14
Pepe
Mena
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe