st 6.7.2016
Tisková zpráva

Baník znovu podpoří Fotbal pro rozvoj

Že se dá i hraním fotbalu vysloužit Nobelova cenu míru, to přijede do Ostravy přímo z Nairobi ukázat skupina keňských sociálních pracovníků z organizace MYSA, která byla již dvakrát za dobu své existence nominována za přínos světovému míru a která, stejně jako český projekt Fotbal pro rozvoj, dlouhodobě usiluje o větší porozumění a toleranci ve společnosti. Jako prostředek ke změně si obě partnerské organizace vybrali právě jeden z nejpopulárnějších světových sportů, fotbal.

Již v pátek 8.7. se tak představí česko-keňský tým ambasadorů na ostravském Festivalu v ulicích, který je součástí velkolepého festivalu Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, jak se vyrábí míč z igelitových tašek v srdci slumu, na to, jak vypadá keňský tanec, ale také na účast fotbalistů FC Baník Ostrava.

Den poté proběhne fotbalový turnaj podle netradičních pravidel fair play, které spíše než na soutěživosti staví na vzájemném respektu a toleranci a podněcují hráče k porozumění a vzájemnému dialogu. Do turnaje se zapojí děti z ostravských nízkoprahových klubů pro děti a mládež ze Střediska volného času Ostrava-Zábřeh a organizace Charita Ostrava. V podstatě se ale může zapojit každý, kdo poskládá tým, v němž bude alespoň jedna dívka.

Projekt Fotbal pro rozvoj zaštiťuje dobrovolnická organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
8
Srdjan
Plavšić
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
3
Muhammed
Sanneh
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Jiří
Letáček
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe