so 24.6.2017
A-tým

Baník získal z Plzně útočníka Tomáše Poznara

Po Milanu Barošovi má Baník další posilu do ofenzívy. Z Plzně do Ostravy míří osmadvacetiletý útočník Tomáš Poznar, který bude na Bazalech působit formou ročního hostování. K týmu se připojí po víkendu na pondělním tréninku.

Zatímco Baník v sobotním dopoledni bojoval v první přípravě v Dětmarovicích s Karvinou, v zákulisí po telefonních linkách finišovala jednání o příchodu zlínského odchovance do Ostravy.

„Na všem podstatném jsme dohodnuti jak s Plzní, tak hráčem. Dnes po obědě jsem s ním mluvil a v pondělí se už bude hlásit u nás. Dohodnuti jsme na všem také s Plzní,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. „Tomáš je soubojový typ, díky své postavě dokáže být ve vápně velice nebezpečný a samozřejmě je silný v zakončení.“

Rodák a odchovanec ze Zlína má na kontě v nejvyšší soutěži 51 zápasů a 9 gólů. Střelecky nejsilnější měl poslední dvě sezony ve Zlíně před přestupem do Plzně. Nejprve třinácti góly pomohl týmu Bohumila Páníka k postupu a dalšími sedmi trefami pak mužstvo stabilizoval mezi českou elitou. Hned zkraje uplynulého ročníku skóroval dvakrát a stěhoval se do Plzně. Před třemi lety půl sezony působil i v Trnavě.

Foto: fcviktoria.cz

25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
18
Tomáš
Zajíc
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović