so 24.6.2017
A-tým

Baník získal z Plzně útočníka Tomáše Poznara

Po Milanu Barošovi má Baník další posilu do ofenzívy. Z Plzně do Ostravy míří osmadvacetiletý útočník Tomáš Poznar, který bude na Bazalech působit formou ročního hostování. K týmu se připojí po víkendu na pondělním tréninku.

Zatímco Baník v sobotním dopoledni bojoval v první přípravě v Dětmarovicích s Karvinou, v zákulisí po telefonních linkách finišovala jednání o příchodu zlínského odchovance do Ostravy.

„Na všem podstatném jsme dohodnuti jak s Plzní, tak hráčem. Dnes po obědě jsem s ním mluvil a v pondělí se už bude hlásit u nás. Dohodnuti jsme na všem také s Plzní,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. „Tomáš je soubojový typ, díky své postavě dokáže být ve vápně velice nebezpečný a samozřejmě je silný v zakončení.“

Rodák a odchovanec ze Zlína má na kontě v nejvyšší soutěži 51 zápasů a 9 gólů. Střelecky nejsilnější měl poslední dvě sezony ve Zlíně před přestupem do Plzně. Nejprve třinácti góly pomohl týmu Bohumila Páníka k postupu a dalšími sedmi trefami pak mužstvo stabilizoval mezi českou elitou. Hned zkraje uplynulého ročníku skóroval dvakrát a stěhoval se do Plzně. Před třemi lety půl sezony působil i v Trnavě.

Foto: fcviktoria.cz

29
Ladislav
Takács
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
15
Patrick
Kpozo
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
1
Martin
Hrubý
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
70
David
Fadairo
32
Paixao da Silva
Ewerton
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
37
Matej
Madleňák
22
Filip
Kaloč