st 13.1.2021
A-tým

Baník získal Muhammeda Sanneha

Muhammed Sanneh bude na jaře oblékat dres Baníku. Klub se s hráčem i s estonským klubem Paide Linnameeskond dohodl na hráčově půlročním hostování v Baníku s možností následné opce.

Dvacetiletý pravý obránce Muhammed Sanneh, který má na kontě i jeden start za národní tým do dvaceti let, absolvoval v Baníku týdenní test. Představil se v obou přípravných utkáních, které Baník v lednu odehrál. A přesvědčil.

Ukázal své nesporné kvality a myslím si, že má Baníku rozhodně co dát. Věřím, že to na jaře potvrdí a že svou budoucnost s námi spojí i v dalších letech,“ řekl na konto rodáka z Gambie Alois Grussmann, sportovní ředitel FC Baník Ostrava.

Jsem velice rád, že jsme pro Muhammeda Sanneha našli možnost uplatnění v české lize a ještě k tomu v tak silném klubu, jakým je Baník,“ řekl hráčův manažer Daniel Smejkal, jemuž s výběrem hráče před rokem pomohla datová a analytická firma PPM Data Analytics. „Jsem přesvědčen, že je pro Baník velkou posilou, a to jak z hlediska momentální situace, tak také z hlediska perspektivy,“ dodal Daniel Smejkal.

Mladý Gambijec už má za sebou rychlou adaptaci v Ostravě a nezaskočily ho ani čerstvé přívaly sněhu. „Na podobné klima už jsem zvyklý z Estonska, kde jsem strávil několik roků. S aklimatizací není žádný problém. Samozřejmě se těším a chci pomoct Baníku k co nejlepším výsledkům. Už jsem slyšel i o skvělých fanoušcích, kteří tu jsou, a věřím, že je zažiju i přímo na stadionu,“ řekl Muhammed Sanneh.

20
Abdullahi
Tanko
70
David
Fadairo
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
35
Jakub
Markovič
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
37
Matej
Madleňák
1
Martin
Hrubý
19
David
Lischka
11
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
4
Robert
Mišković
26
Filip
Blažek
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
12
Tomáš
Rigo
22
Filip
Kaloč
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
32
Paixao da Silva
Ewerton
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo