út 27.8.2019
Aktuální zprávy

Baník získal Muhameda Tijaniho!

Velmi zajímavá posila pro Baník! Vedení ostravského klubu se podařilo zdárně dokončit jednání o možném příchodu devatenáctiletého nigerijského útočníka Muhameda Tijaniho. Talentovaný fotbalista, jenž hrál za nigerijskou reprezentaci na mistrovství světa dvacetiletých, se definitivně stává hráčem Baníku!

V Ostravě už to zná. Po určitou dobu působil v baníkovské devatenáctce. Ve chvíli, kdy mu vypršel amatérský status, stal se znovu hráčem mateřského Lion FC. A o hráče nastal boj. 

„Sportovní vedení mládežnického úseku Baníku si jeho kvalit cenilo natolik, že jsme se rozhodli do tohoto boje vstoupit. A i díky vstřícnému jednání agentury Czech Sport Consulting jsme nakonec našli řešení, které je dobré pro všechny strany a díky němuž jsme hráče získali,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava.

„Věřím, že se Muhamed Tijani v našich podmínkách definitivně aklimatizuje a že naplní potenciál, který v sobě má,“ uvedl Michal Bělák s tím, že první štací, v níž bude Tijani po přestupu do Baníku působit, bude druholigový Třinec. „Z hlediska kvality soutěže i týmu a hráčova herního vytížení je to aktuálně nejlepší možnost pro momentální zařazení. Věřím, že se v brzké době stane součástí A-týmu Baníku,“ doplnil sportovní ředitel Marek Jankulovski. 

77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
13
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
14
Pepe
Mena
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanovič
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
1
Radovan
Murin
31
Ondřej
Šašinka
17
Muhammed
Sanneh
8
Jakub
Drozd