út 27.8.2019
Aktuální zprávy

Baník získal Muhameda Tijaniho!

Velmi zajímavá posila pro Baník! Vedení ostravského klubu se podařilo zdárně dokončit jednání o možném příchodu devatenáctiletého nigerijského útočníka Muhameda Tijaniho. Talentovaný fotbalista, jenž hrál za nigerijskou reprezentaci na mistrovství světa dvacetiletých, se definitivně stává hráčem Baníku!

V Ostravě už to zná. Po určitou dobu působil v baníkovské devatenáctce. Ve chvíli, kdy mu vypršel amatérský status, stal se znovu hráčem mateřského Lion FC. A o hráče nastal boj. 

„Sportovní vedení mládežnického úseku Baníku si jeho kvalit cenilo natolik, že jsme se rozhodli do tohoto boje vstoupit. A i díky vstřícnému jednání agentury Czech Sport Consulting jsme nakonec našli řešení, které je dobré pro všechny strany a díky němuž jsme hráče získali,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava.

„Věřím, že se Muhamed Tijani v našich podmínkách definitivně aklimatizuje a že naplní potenciál, který v sobě má,“ uvedl Michal Bělák s tím, že první štací, v níž bude Tijani po přestupu do Baníku působit, bude druholigový Třinec. „Z hlediska kvality soutěže i týmu a hráčova herního vytížení je to aktuálně nejlepší možnost pro momentální zařazení. Věřím, že se v brzké době stane součástí A-týmu Baníku,“ doplnil sportovní ředitel Marek Jankulovski. 

18
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
30
Jiří
Letáček
0
Petr
Jaroň
33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
16
Jan
Laštůvka
0
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
25
Jiří
Fleišman
17
Michal
Frydrych