ne 16.1.2022
Aktuální zprávy

Baník získal Karla Pojezného

Baník získal na přestup obránce české reprezentační jednadvacítky Karla Pojezného z FC Vysočina Jihlava. Obratem ho uvolnil na půlroční hostování do prvoligového FK Pardubice.

Dvacetiletý odchovanec jihlavského fotbalu podepsal na Bazalech smlouvu na čtyři a půl roku a zároveň ihned putoval na hostování do Pardubic, s nimiž dnes odletěl na soustředění do Španělska.

„Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč už se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Levonohý stoper, který figuruje v širší nominaci české jednadvacítky, stráví letošní jaro ale ještě mimo Ostravu. „Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji. Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune.“

Administrativně by měl být přestup uzavřen v pondělí. Všechny strany jsou již na podmínkách dohodnuty a Baník se celý proces snažil urychlit tak, aby hráč stihl dnešní společný odlet s pardubickým týmem na soustředění do Španělska.

FOTO: www.fcvysocina.cz

25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
14
Petr
Jaroň
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
50
Ubong
Ekpai
7
Šimon
Falta
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
4
Martin
Chlumecký
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
39
Dominik
Janošek