ne 16.1.2022
Aktuální zprávy

Baník získal Karla Pojezného

Baník získal na přestup obránce české reprezentační jednadvacítky Karla Pojezného z FC Vysočina Jihlava. Obratem ho uvolnil na půlroční hostování do prvoligového FK Pardubice.

Dvacetiletý odchovanec jihlavského fotbalu podepsal na Bazalech smlouvu na čtyři a půl roku a zároveň ihned putoval na hostování do Pardubic, s nimiž dnes odletěl na soustředění do Španělska.

„Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč už se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Levonohý stoper, který figuruje v širší nominaci české jednadvacítky, stráví letošní jaro ale ještě mimo Ostravu. „Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji. Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune.“

Administrativně by měl být přestup uzavřen v pondělí. Všechny strany jsou již na podmínkách dohodnuty a Baník se celý proces snažil urychlit tak, aby hráč stihl dnešní společný odlet s pardubickým týmem na soustředění do Španělska.

FOTO: www.fcvysocina.cz

11
Eldar
Šehić
13
Samuel
Grygar
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
19
David
Lischka
20
Abdullahi
Tanko
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
28
Filip
Kubala