po 3.7.2023
A-tým

Baník získal Jakuba Markoviče

Baník dovedl do zdárného konce příchod brankáře Jakuba Markoviče. Jednadvacetiletý gólman české jednadvacítky, se kterou se účastnil letošního mistrovství Evropy, na Bazaly přestoupil ze Slavie Praha. S Baníkem podepsal čtyřletou smlouvu s opcí.

Rodák z Přerova už v uplynulých dvou sezonách na hostování v Pardubicích vcelku pravidelně zasahoval do FORTUNA:LIGY a do Baníku přichází bojovat o své místo s Jiřím Letáčkem a Martinem Hrubým.

„Na svůj věk už má opravdu dost zkušeností. Několik let působil ve Slavii, už v osmnácti za ní debutoval v lize a chytal například zápasy mládežnické UEFA League proti Barceloně nebo Dortmundu, od patnácti let byl ve všech mládežnických výběrech. Věříme, že dokážeme jeho potenciál a talent ještě dále rozvinout ve prospěch Baníku. Je to další z hráčů s velikou perspektivou,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Jakub Markovič už s týmem pobývá od soboty na soustředění v Opalenici a s čistým kontem odchytal i první poločas nedělní přípravy proti Constantě. „Baník vnímám jako silný klub a dobrou značku se skvělými fanoušky. Těším se na spolupráci,“ řekl Jakub Markovič.

Součástí transferu je právo zpětného odkupu ze strany Slavie.

13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
35
Jakub
Markovič
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka
11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych