po 3.7.2023
A-tým

Baník získal Jakuba Markoviče

Baník dovedl do zdárného konce příchod brankáře Jakuba Markoviče. Jednadvacetiletý gólman české jednadvacítky, se kterou se účastnil letošního mistrovství Evropy, na Bazaly přestoupil ze Slavie Praha. S Baníkem podepsal čtyřletou smlouvu s opcí.

Rodák z Přerova už v uplynulých dvou sezonách na hostování v Pardubicích vcelku pravidelně zasahoval do FORTUNA:LIGY a do Baníku přichází bojovat o své místo s Jiřím Letáčkem a Martinem Hrubým.

„Na svůj věk už má opravdu dost zkušeností. Několik let působil ve Slavii, už v osmnácti za ní debutoval v lize a chytal například zápasy mládežnické UEFA League proti Barceloně nebo Dortmundu, od patnácti let byl ve všech mládežnických výběrech. Věříme, že dokážeme jeho potenciál a talent ještě dále rozvinout ve prospěch Baníku. Je to další z hráčů s velikou perspektivou,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Jakub Markovič už s týmem pobývá od soboty na soustředění v Opalenici a s čistým kontem odchytal i první poločas nedělní přípravy proti Constantě. „Baník vnímám jako silný klub a dobrou značku se skvělými fanoušky. Těším se na spolupráci,“ řekl Jakub Markovič.

Součástí transferu je právo zpětného odkupu ze strany Slavie.

6
Daniel
Tetour
13
Samuel
Grygar
77
Gigli
Ndefe
37
Matej
Madleňák
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
19
David
Lischka
70
David
Fadairo
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
28
Filip
Kubala
22
Filip
Kaloč
32
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković
99
Ladislav
Almási