FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník zahájil přípravu na novou sezonu

20.06.2016 | Redakce

Je to tu. Baník se po pětitýdenní dovolené dnes znovu sešel na Bazalech a kouč Vlastimil Petržela svoje ovečky i v nevlídném počasí vypustil na první trénink.

Na úvodní fázi se hlásil kompletní trojlístek slovenských posil: Martin Dobrotka, Lukáš Lupták a Marek Hlinka. Nových tváří však bylo více. Z hostování v Třinci se vrátil Marek Szotkowski a na testy se přijeli ukázat estonský stoper Mikk Reintam (naposledy Třinec), slovenský útočník Filip Ďuriš (NK Zavrč), chorvatský záložník Darijo Krišto (Frýdek-Místek), obránce Radim Michálek (Zlín) a útočník Josef Čtvrtníček (Sandecja Nowy Sacz), který už na Bazalech v mládí působil.

„Je to klasická zkouška. Časově to není ohraničené, záleží na tom, jak se ti kluci budou líbit Vlastovi Petrželovi. Může to trvat třeba dva dny i týden,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Z devatenáctky povýšili také záložník Jakub Malý a útočník Mário Telnar, který se k týmu připojí společně s Ondřejem Šašinkou až v úterý po návratu z turnaje reprezentační osmnáctky v Portugalsku. Stejně tak brankář František Chmiel, který se s devatenáctkou vrací z Panda Cupu v Číně. V úterý z Brazílie na Bazaly dorazí Dyjan Carlos De Azevedo, patrně až ve středu Luka Lučić.

Z jarního kádru už chyběli Hrubý, Dostál, Červenka (návrat do Slavie), Lásik (návrat do Slovanu), Vraštil (návrat do Mladé Boleslavi), Ondřej Sukup má souhlas klubu k jednání o angažmá v Bulharsku.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA