po 27.7.2020
A-tým

Baník zahájil přípravu

Baníkovci dnes zahájili letní přípravu. Tým pod vedením trenéra Luboše Kozla absolvoval první tréninkovou jednotku na Bazalech, kde se bude připravovat i v dalších dnech.

Aktuální kádr čítá 28 hráčů. Jsou v něm obě nové posily ze Slovácka: Tomáš Zajíc a Jan Juroška, a pak hráči, kteří se do Ostravy vracejí z hostování – Denis Granečný (České Budějovice), Ondřej Chvěja (Vítkovice), Oleksander Azackij (Zlín) a Muhamed Tijani (Karviná), jenž by se ale měl k celku připojit později v průběhu týdne. Kádr navíc rozšířil i čtvrtý gólman Radovan Murin z béčka.

Na soupisce už naopak nejsou Milan Baroš, který ukončil kariéru, Václav Procházka, jemuž skončila smlouva, a Robert Hrubý odešel na hostování do Jablonce.

První přátelská utkání čekají baníkovce na Slovensku. V pátek od 19:00 se představí v Nitře, v sobotu od 10:00 ve Zlatých Moravcích.


AKTUÁLNÍ KÁDR

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž, Radovan Murin

Obránci: Martin Fillo, Jan Juroška, Jiří Fleišman, Jakub Pokorný, Oleksander Azackij, Patrizio Stronati, Denis Granečný, Jaroslav Svozil

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Jakub Drozd, Daniel Holzer, Adam Jánoš, Ondřej Chvěja, Milan Jirásek, Filip Kaloč, Milan Lalkovič, Roman Potočný, Rudolf Reiter

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka, Tomáš Zajíc, Muhamed Tijani

11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
10
Matěj
Šín
14
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
7
Šimon
Falta
39
Dominik
Janošek
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
50
Ubong
Ekpai
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
4
Martin
Chlumecký
12
Radovan
Murin