út 30.11.2021
Aktuální zprávy

Baník vydal unikátní výroční kalendář!

Unikátní a zcela jedinečný nástěnný kalendář, který Baník vydal u příležitosti stého výročí založení klubu, je nyní v prodeji. Tvoří jej dvanáct velkých unikátních tematických fotografií, jejichž autorem je uznávaný fotograf Ondřej Pýcha. Kalendář je v prodeji ve Fanshopu v OC Forum Nová Karolina.

Kalendář propojuje historii, současnost i budoucnost klubu, osobnosti Baníku Ostrava napříč generacemi se zajímavými známými i méně známými místy v Ostravě. Na jedné z fotografií se například sešli mistrovští kapitáni Rostislav Vojáček a Radoslav Látal. Kvůli fotografování se v Ostravě po letech setkali trenéři Pavel Vrba a František Komňacký, kteří spolu tvoří další z dvanácti fotografií.

Atraktivní je také záběr čtyř baníkovských gólmanů slavné minulé éry, současnosti a budoucnosti, na níž si spolu zapózovali Pavol Michálik, Luděk Mikloško, Jan Laštůvka a Radovan Murin. Další z krásných velkých fotografií zachycuje pózující trojici nejvěrnějších baníkovců. Sešli se na ní Rostislav Vojáček, Zdeněk Stanczo a Martin Lukeš. Tři bývalí fotbalisté, kteří patří mezi šestici hráčů s největším počtem startů za Baník.

„Když mě Baník s touto nabídkou oslovil, příliš jsem neváhal. Líbilo se mi, že klub přišel s konkrétní myšlenkou, která se mi velmi zamlouvala,“ řekl autor fotografií Ondřej Pýcha, jehož jméno je mezi fotografy vysoce uznávanou značkou. „Pro mě jako pro člověka z Prahy bylo velmi zajímavé pracovat s Milanem Barošem, kterého sice v Praze často potkávám, protože bydlím kousek od něj, nicméně společná práce, to je zase něco jiného. Stejně tak setkání s Markem Jankulovským, René Bolfem, Rostislavem Vojáčkem, ale i s hráči, které jsem třeba tolik neznal a teď jsem se jejich příběhy seznámil, to pro mě byl zážitek. A totéž lze říct o fotografování v ostravském prostředí. Věřím, že jsme našli zajímavé lokality a že se celý ten záměr povedl, “ dodal Ondřej Pýcha, který musel kvůli práci na kalendáři strávit v Ostravě řadu dní a mnohokrát absolvovat vzdálenost mezi Prahou a Ostravou.

Nástěnný kalendář vydaný ke sto letům Baníku je k dostání ve Fanshopu FCB v OC Forum Nová Karolina a je nesporně ideálním vánočním dárkem každému fanouškovi Baníku Ostrava.

24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
18
Robert
Mišković
3
Muhammed
Sanneh
1
Martin
Hrubý
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
30
Jiří
Letáček
4
Martin
Chlumecký
20
Jakub
Pokorný
5
Jiří
Boula
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
22
Filip
Kaloč
33
Eldar
Šehić
16
Jan
Laštůvka
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň