st 16.1.2019
Tisková zpráva

Baník věnoval nemocnici 80 tisíc korun

Finančním darem ve výši 80 tisíc korun podpořil Baník Ostrava Kliniku dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. Šek na tuto částku, kterou mezi sebou vybrali fotbalisté i zaměstnanci klubu, ve středu zástupcům nemocnice předali Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava, a Marek Jankulovski, sportovní ředitel klubu.

Nápad vybrat mezi hráči a zaměstnanci Baníku Ostrava peníze a poskytnout věcné dary i finanční částku jak dětským pacientům nemocnice, tak také samotné dětské klinice, se zrodil před Vánocemi.

„Když jsme s tímto nápadem přišli do kabiny, tak to vyvolalo velký ohlas a stejně tak mezi zaměstnanci. Využili jsme k tomu daru náš transparentní účet, kam hráči i zaměstnanci posílali peníze podle vlastního uvážení a jsem rád, že se podařilo vybrat takovou zajímavou částku,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku. "Jsme si vědomi společenského přesahu Baníku Ostrava a budeme v takovýchto akcích i nadále pokračovat. Považujeme to za svou povinnost," dodal Michal Bělák.

Ještě před vánočními svátky navštívili malé pacienty dětské kliniky FNO baníkovci Martin Fillo a Jan Laštůvka a nadělili dětem dárky, které Baník z části vybraných peněz pořídil. Zbylou sumu se podařilo zaokrouhlit na 80 tisíc korun a šek na tuto částku předali zástupci klubu dětské klinice ve středu. „Když jsem byl v zahraničí, viděl jsem, že takové projekty sportovní kluby vytvářely. A věřím, že i u nás najdeme podobnou cestu a budeme tyto akce nadále podporovat,“ řekl Marek Jankulovski.

Zástupci vedení Fakultní nemocnice i Kliniky dětského lékařství ocenili zejména to, že se na dar složili samotní hráči a zaměstnanci fotbalového klubu. „Velmi si toho vážím. A věřím, že naše spolupráce s Baníkem Ostrava, kterou považuji za velice důležitou, se bude dále rozvíjet. Už jsme absolvovali i jednání v oblasti vědy a výzkumu, kdy by FN Ostrava mohla podpořit aktivity Baníku například při sledování mladých fotbalistů," nastínil další spolupráci Petr Vávra, dočasně pověřený ředitel Fakultní nemocnice Ostrava.

Klinika dětského lékařství použije peníze věnované Baníkem Ostrava na rekonstrukci čekárny i hematologické ambulance Kliniky dětského lékařství. „Chci za celou kliniku, ale zejména za naše dětské pacienty Baníku za tento nemalý finanční dar poděkovat. Když dítě přijde do nemocnice, je to vždycky stres nejenom pro rodiče, ale i pro dítě samotné. A jakékoliv zpestření v podobě hraček či příjemného prostředí pomůže při vyšetřování i samotné léčbě,“ řekl Tomáš Pískovský, pověřený přednosta Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava s dodatkem, že se jedná o jeden z největších darů, který klinika za poslední roky dostala.

7
Ondřej
Chvěja
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
66
Denis
Granečný
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
33
Ondřej
Kukučka
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović