út 28.4.2020
A-tým

Baník ulovil útočníka Tomáše Zajíce!

Baník už v předstihu hlásí velkou posilu! Ofenzívu od léta posílí třiadvacetiletý útočník Tomáš Zajíc, který na Bazaly přijde jako volný hráč po skončení smlouvy ve Slovácku. V Ostravě dnes podepsal smlouvu na tři roky s následnou opcí s platností od 1. července 2020.

Baník získal nejlepšího střelce Slovácka v aktuální sezoně: uherskohradišťský odchovanec v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY vstřelil šest gólů a celkově jich v nejvyšší soutěži dokázal ve stovce utkání zaznamenat už pětadvacet.

„Je to perspektivní hráč, který má předpoklady pro další růst. V třiadvaceti letech mít na kontě už dvacet pět gólů v lize, to je velice dobrá vizitka. A i typologicky se nám do týmu hodí. Neméně důležitým faktorem bylo i to, že s Ondrou Šašinkou na podzim ve Slovácku vytvořili velice úderné duo, a věříme, že by to mohlo fungovat i u nás. Probírali jsme to samozřejmě i s trenérem Lubošem Kozlem a jsme rádi, že se to nakonec povedlo uskutečnit,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Tomáš Zajíc prožil celou dosavadní kariéru ve Slovácku a Baník pro něj bude teprve druhým profesionálním angažmá. Zájem o něj měly ale i další prvoligové kluby.

„Když se před časem otevřela možnost tento transfer realizovat, neváhali jsme a vstoupili jsme do hry. Gólových útočníků, navíc s takovou perspektivou, je na českém trhu pomálu,“ uvedl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Tomáš Zajíc se těší na novou výzvu. „Baník je klub s velkými ambicemi a já to beru jako krok dopředu v mé kariéře. Ale zatím se pořád naplno soustředím na angažmá ve Slovácku a jsem připraven pro klub udělat maximum, abychom dobře rozehranou sezonu dotáhli do nějakého úspěšného konce,“ řekl Tomáš Zajíc.

25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský