čt 13.1.2022
A-tým

Baník si v Turecku poprvé zatrénoval

Baník má za sebou první trénink v rámci herního soustředění v Turecku. Absolvoval ho ve známém prostředí fotbalového centra Titanic nedaleko Beleku, tedy v místě, které Slezané k zimní přípravě několikrát využili i v minulých letech.

„Ten první trénink byl takový rozjezdový, ve středu jsme dorazili na místo hodně pozdě, navíc jsme v Ostravě před odletem pracovali na kondici, takže to dnes nebylo nic náročného,“ řekl po čtvrtečním odpoledním tréninku, který probíhal pod osobním dozorem majitele klubu Václava Brabce, trenér Ondřej Smetana.

Počasí Baníku zatím přeje a dle předpovědi by přát i nadále mělo.

„I terény jsou tady na dobré úrovni, takže proti současným povětrnostním podmínkám v Ostravě a navíc umělé trávě je to pro kluky velká změna, kterou vítají,“ poznamenal trenér Baníku, jenž je moc rád, že má v mužstvu i stopera Davida Lischku, jehož přestup do Baníku byl definitivně dotažen ve středu odpoledne. 

„Panu majiteli jsem poděkoval za to, že byl v těch jednáních silný a dokázal Davida do Baníku vrátit. Asi ze mě bylo už v tom prvním rozhovoru po startu zimní přípravy v Ostravě cítit, že Davidův návrat pro mě byl spolu se zkvalitněním konkurence na křídlech velkou prioritou,“ nezapíral trenér Baníku.

Také to, že v Baníku nadále zůstává Yira Sor je pro Ondřeje Smetanu velmi dobrou zprávou. Kouč si chválí i zápasový program, který na Baník v Turecku čeká.

„Myslím, že se podařilo vyjednat kvalitní soupeře, bude to zajímavá konfrontace. Chtěl bych, aby hráči odehráli, pokud možno, celé zápasy a během herního soustředění získali co nejvíce herní praxe a kondice," doplnil Ondřej Smetana.

V sobotu čeká tým trenéra Ondřeje Smetany první přípravný dvojzápas. Proti Universitatea Craiova a proti Lechu Poznaň.

Zápasy

21.
pátek
ledna
Chimki Moskva VS Baník
Přátelská utkání
30.
neděle
ledna
14:00
Slavia VS Baník
Přátelská utkání

Další články

99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský