čt 5.7.2018
A-tým

Baník si pojistil dva mladé reprezentanty

Baník si novými dlouhodobými kontrakty zavázal Ondřeje Šašinku a Filipa Kaloče. Dvojice mládežnických reprezentantů uzavřela s klubem nové smlouvy do 30. června 2022.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo s agenturou i hráči domluvit, obzvláště v případě Filipa Kaloče, kterému skončila smlouva, a reálně hrozilo, že nastane stejná situace jako nedávno u Marka Hlinky. Jednání byla konkrétní a velmi rychlá, oba hráči mají velkou chuť nadále hájit barvy Baníku,“ uvedl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

„Ondra Šašinka i Filip Kaloč jsou s regionem i klubem spojení, obrovským pozitivem je pak přístup majitele klubu i sportovního vedení Baníku. Všechny strany se chtěly dohodnout a konstruktivně jsme došli k podpisu nových kontraktů. Věřím, že oba hráči se časem vyprofilují do pozice stabilních opor,“ uvedl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která oba hráče zastupuje. 

Zatímco dvacetiletý Ondřej Šašinka je už členem áčka delší dobu, o dva roky mladší Filip Kaloč letos v létě absolvuje s prvním týmem svou první přípravu a proti Zlatým Moravcům už vstřelil i svůj premiérový gól. Oba jsou stabilními členy mládežnických reprezentačních výběrů.

„Oba kluci mají velký herní potenciál, Baníkem prošli a mají k němu vztah. Věříme, že si usilovnou prací v tréninku a dobrým přístupem budou říkat o místo,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
25
Dennis
Owusu
80
Ondřej
Kričfaluši
77
Ladislav
Almási
6
Karel
Pojezný
11
David
Látal
29
Jakub
Pira
95
Daniel
Holzer
10
Srdjan
Plavšić
26
Lauri
Laine
3
Hamidou
Kante
23
Martin
Jedlička
18
David
Planka
37
Matěj
Chaluš
15
Václav
Jurečka
24
Martin
Hrubý
99
Vlasiy
Sinyavskiy
55
Artur
Musák
66
Matúš
Rusnák
20
Pablo
Ortiz
1
Viktor
Budinský
19
Filip
Šancl
21
Michal
Kohút
2
Marek
Havran
28
Filip
Kubala
12
Abdallah
Gning