FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník se na Maltě chystá na Zbrojovku

24.01.2020 | Redakce

Pestrý program vyplněný především cestováním, ale také prvním tréninkem v areálu Národního stadionu Ta Qali na Maltě měli v pátek fotbalisté Baníku, kteří zahájili své herní soustředění. V sobotu si Baník zahraje první utkání Tipsport Malta Cupu proti Zbrojovce Brno (11:00, vysílá Nova Sport1).

Ve tři hodiny ráno opustil baníkovský autobus Bazaly a zamířil na vídeňské letiště. A odtud letadlem až na Maltu do hotelu Dolmen v městečku St. Paul’s Bay. Zde nyní A-tým Baníku bydlí. K maltskému národnímu stadionu to má autobusem křivolakými maltskými uličkami zhruba dvacet minut a už v pátek si tuto trasu baníkovci vyzkoušeli.

V areálu stadionu je čekalo překvapení. Na mužstvo tam čekala skupinka fanoušků. Stejná skupinka, která mužstvo po přistání přivítala i na maltském letišti. „Tohle je hodně příjemné. Fanouškovská podpora Baníku je opravdu veliká,“ glosoval přítomnost ostravských fans na Maltě trenér Luboš Kozel. 

V té chvíli už věděl, že mu do kádru přibude stoper Jaroslav Svozil. „Jsme rádi. Posílit jsme chtěli a doufám, že Jarda Svozil nezůstane jediný. Čím dřív tady ti hráči budou, tím pro ně bude ta adaptace jednodušší,“ glosoval Luboš Kozel zprávu o završení přestupového jednání o Jaroslavu Svozilovi, který se ještě v pátek vydal za Baníkem na Maltu.

Příjemný maltský fotbalový areál svou atmosférou na baníkovský tým dýchnul. První trénink mužstva na ostrově ve Středomoří proběhl ve výborné atmosféře. V posilovně zůstali jen Milan Baroš a Dyjan Carlos de Azevedo, oba doléčují drobná zranění. Zbytek týmu se chystal na sobotní duel se Zbrojovkou.

„Budeme hrát hned druhý den po příletu a navíc dopoledne, takže to budeme chtít odehrát se ctí a samozřejmě lépe než to poslední přípravné utkání. A když už ten Tipsport Cup hrajeme, mělo by být snahou každého hráče ten turnaj vyhrát,“ podotkl ještě Luboš Kozel a dodal, že zátěž plynoucí ze sobotního a následného pondělního utkání rozloží na celý tým.

Sobotní utkání má výkop v 11 hodin a důležitá informace pro všechny fanoušky, kteří jsou přítomni na Maltě: Vstup na utkání bude dle sdělení pořadatelů zdarma.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA