FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník se chystá na první přípravné duely

09.01.2020 | Redakce

Úvodní přípravný týden ještě neskončil a první konfrontace je tu! Baník nastoupí v pátek 10. ledna v 10.30 k úvodnímu utkání Tipsport ligy proti Prostějovu (TC Vista v Hrabůvce), o den později ve 13 hodin si tým trenéra Luboše Kozla zahraje v Zabrze s tamním Górnikem.

"Je to pro mě první možnost vidět hráče, jak se chovají pod tlakem," řekl trenér Luboš Kozel. "A samozřejmě budu chtít, aby hráči do hry přenášeli zásady, které si na trénincích říkáme," dodal nový kouč Baníku. 

Nebude mít pro obě utkání zdaleka k dispozici kompletní kádr. Někteří hráči se do tréninku ještě nezapojili, nebo je limitují zdravotní potíže. Takže scházet nejspíše budou Dame Diop, Dyjan Carlos de Azevedo, Rudolf Reiter, Milan Jirásek či Ondřej Šašinka. V sobotu určitě nebudou k dispozici mladí hráči, kteří odjedou s týmem U19 do Mnichova na utkání s Bayernem. Takže ti dostanou prostor v pátečním duelu s Prostějovem.

"Bude to pro ně dobrá prověrka. Je to druholigový soupeř, takže pokud jsou to kluci, kteří chtějí hrát první ligu, měli by to zvládat," poznamenal trenér Luboš Kozel, který si pochvaluje chuť do práce, kterou z mužstva cítí. "Je to pracovité mužstvo, chce se zlepšovat. Tohle zatím vnímám velice dobře," dodal ještě trenér Baníku.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA