FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník se chystá na nadstavbovou část

17.06.2020 | Redakce

Baník je v poslední fázi sezony. Ta vyvrcholí pětizápasovou účastí ve skupině o titul, popřípadě závěrečným utkáním play off o Evropskou ligu.

Baník se podruhé za sebou dostal do nejlepší šestice týmů, což dokazuje, že se pomalu opět zabydluje mezi českou elitou. Dva aktuálně nejlepší tuzemské kluby Slavii a Plzeň také bude hostit na Městském stadionu, venku se představí na Spartě, v Liberci a nakonec v Jablonci.

Jistou účast v předkole Evropské ligy, jejíž nový ročník ani model však vzhledem k pandemii koronaviru zatím nemá žádné konkrétní obrysy, zaručuje třetí místo. Pak jsou ve hře ještě další hypotézy v závislosti na výsledku finále MOL Cupu a umístění v ligové soutěži.

“Pokud bychom v Liberci vyhráli, byla by naše pozice o něco lepší. Po té remíze nám sice Liberec ani Jablonec bodově nedoskočili, ale z pátého místa bychom měli utkání s Libercem doma. Takhle je ten los ještě o něco složitější, ale budeme bojovat,” řekl trenér Luboš Kozel, který teď svůj tým chystá na sobotní souboj se Slavií a z nedělního utkání proti Liberci postrádá zraněného Martina Filla.

Finále FORTUNA:LIGY, jak oficiálně zní název nadstavby, baníkovci zahájí proti "sešívaným" v sobotu. Dva tisíce permanentkářů mohou být u toho.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 18:00 | A-tým
FK Jablonec
FC Baník Ostrava