út 8.3.2022
Aktuální zprávy

Baník s fanoušky uspořádal sbírku pro Ukrajinu

Baník ve spolupráci se svými fanoušky nadále pomáhá obyvatelům válkou postižené Ukrajiny.

Fanoušci Baníku uspořádali před a v průběhu sobotního utkání s Libercem sbírku především zdravotnického materiálu, kterou spolu s jídlem, pitím a vitamínovými doplňky věnovanými partnerem klubu Lékárnou Lemon odevzdali na sběrném místě. Fanoušci, hráči a zaměstnanci klubu mezi sebou vybrali více než 181 495 korun, které na konto různých forem pomoci Ukrajině rovněž poputují. Baník už navíc zajistil ubytování několika ukrajinským dětem.

Baník už v uplynulém týdnu avizoval, že nabídl Akademii Ruchu Lvov možnost ubytování dětí z lvovské akademie v Ostravě nebo blízkém okolí. „Náš partnerský klub tuto nabídku využil a několik ukrajinských dětí jsme v kapacitách, jimiž přímo nebo zprostředkovaně disponujeme, už ubytovali,“ řekl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Nyní tedy přichází také finanční a materiální pomoc Ukrajině, o níž se výraznou měrou postarali fanoušci Baníku. 181 495 korun, to je suma, kterou mezi sebou vybrali fanoušci v průběhu utkání s Libercem a s nimi hráči a zaměstnanci Baníku.

Tyto prostředky budou za zásadního přispění fanouškovského spolku Baník Baníku využity na pokrytí nákladu spojených se závozem materiálu na Ukrajinu, převozem běženců do České republiky a jejich podporou na Ostravsku. Část z této sumy bude zaslána formou přímého daru Českému červenému kříži.

25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
7
Karel
Pojezný
30
Jiří
Letáček
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
96
Eneo
Bitri
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási