út 8.3.2022
Aktuální zprávy

Baník s fanoušky uspořádal sbírku pro Ukrajinu

Baník ve spolupráci se svými fanoušky nadále pomáhá obyvatelům válkou postižené Ukrajiny.

Fanoušci Baníku uspořádali před a v průběhu sobotního utkání s Libercem sbírku především zdravotnického materiálu, kterou spolu s jídlem, pitím a vitamínovými doplňky věnovanými partnerem klubu Lékárnou Lemon odevzdali na sběrném místě. Fanoušci, hráči a zaměstnanci klubu mezi sebou vybrali více než 181 495 korun, které na konto různých forem pomoci Ukrajině rovněž poputují. Baník už navíc zajistil ubytování několika ukrajinským dětem.

Baník už v uplynulém týdnu avizoval, že nabídl Akademii Ruchu Lvov možnost ubytování dětí z lvovské akademie v Ostravě nebo blízkém okolí. „Náš partnerský klub tuto nabídku využil a několik ukrajinských dětí jsme v kapacitách, jimiž přímo nebo zprostředkovaně disponujeme, už ubytovali,“ řekl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Nyní tedy přichází také finanční a materiální pomoc Ukrajině, o níž se výraznou měrou postarali fanoušci Baníku. 181 495 korun, to je suma, kterou mezi sebou vybrali fanoušci v průběhu utkání s Libercem a s nimi hráči a zaměstnanci Baníku.

Tyto prostředky budou za zásadního přispění fanouškovského spolku Baník Baníku využity na pokrytí nákladu spojených se závozem materiálu na Ukrajinu, převozem běženců do České republiky a jejich podporou na Ostravsku. Část z této sumy bude zaslána formou přímého daru Českému červenému kříži.

19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
18
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
14
Petr
Jaroň