út 8.3.2022
Aktuální zprávy

Baník s fanoušky uspořádal sbírku pro Ukrajinu

Baník ve spolupráci se svými fanoušky nadále pomáhá obyvatelům válkou postižené Ukrajiny.

Fanoušci Baníku uspořádali před a v průběhu sobotního utkání s Libercem sbírku především zdravotnického materiálu, kterou spolu s jídlem, pitím a vitamínovými doplňky věnovanými partnerem klubu Lékárnou Lemon odevzdali na sběrném místě. Fanoušci, hráči a zaměstnanci klubu mezi sebou vybrali více než 181 495 korun, které na konto různých forem pomoci Ukrajině rovněž poputují. Baník už navíc zajistil ubytování několika ukrajinským dětem.

Baník už v uplynulém týdnu avizoval, že nabídl Akademii Ruchu Lvov možnost ubytování dětí z lvovské akademie v Ostravě nebo blízkém okolí. „Náš partnerský klub tuto nabídku využil a několik ukrajinských dětí jsme v kapacitách, jimiž přímo nebo zprostředkovaně disponujeme, už ubytovali,“ řekl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Nyní tedy přichází také finanční a materiální pomoc Ukrajině, o níž se výraznou měrou postarali fanoušci Baníku. 181 495 korun, to je suma, kterou mezi sebou vybrali fanoušci v průběhu utkání s Libercem a s nimi hráči a zaměstnanci Baníku.

Tyto prostředky budou za zásadního přispění fanouškovského spolku Baník Baníku využity na pokrytí nákladu spojených se závozem materiálu na Ukrajinu, převozem běženců do České republiky a jejich podporou na Ostravsku. Část z této sumy bude zaslána formou přímého daru Českému červenému kříži.

1
Martin
Hrubý
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
11
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
6
Daniel
Tetour
70
David
Fadairo
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
37
Matej
Madleňák
99
Ladislav
Almási
32
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta