FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník připravil nevidomému fanouškovi překvapení

13.08.2019 | Redakce

Baník Ostrava se stal jednou z jeho největších životních lásek. A nic na tom nezměnila ani krutá rána osudu, které Davida Procházku před rokem a půl postihla. Dnes devětatřicetiletý muž přišel vinou vážné nemoci o zrak. Jakkoliv mu tento těžký zásah změnil život, Baníku zůstal věrný a dál jej chodí na stadion podporovat. Baník Ostrava za to Davidu Procházkovi připravil nevšední poděkování.

O osudu Davida Procházky a jeho vztahu k Baníku informovala klub jeho sestra Kateřina, žijící v Německu. „Okamžitě jsme věděli, že pro Davida něco připravíme,“ řekla Iveta Palochová, klubová manažerka akcí.

Vše se připravilo na sobotní dopoledne před utkáním s Bohemians 1905. I v součinnosti s kamarádem Tomášem, který měl za úkol Davida přesvědčit, že je ideální čas zajít si na městský stadion do fanshopu něco koupit. David souhlasil. Když s kamarádem v sobotu dopoledne na stadion dorazil, netušil, že jej v kabině čeká celý tým Baníku. „Když mě Tomáš vedl někam po schodech dolů, vrtalo mi to hlavou. Věděl jsem, že fanshop je jinde, to jsem si ještě z doby, kdy jsem viděl, dobře pamatoval,“ líčil David Procházka později.

Hráči v kabině byli úplně zticha. Takže když kamarád Tomáš přivedl svého nevidomého druha do jejího prostoru, David stále neměl zdání, co se děje. A když zničehonic ucítil něčí ruku na svém rameni, netušil, že je to ruka Milana Baroše.

„Ahoj, vítej v kabině Baníku,“ zaznělo vzápětí z úst ostravského kapitána. A jestli David ještě chvíli tápal, kdo to ně něj mluví, příští vteřina mu přinesla rozluštění.

„Já jsem Milan Baroš a tady okolo jsou všichni kluci,“ řekl nevidomému fanouškovi lídr baníkovské kabiny. A ta v příštím okamžiku propukla ve spontánní a mohutný potlesk.

„Chci tě tady mezi námi přivítat. A poděkovat ti za to, že za námi jezdíš a že nám fandíš. A doufám, že ti budeme dělat radost,“ řekl ještě dojatému fanouškovi Milan Baroš, načež vyzval ostatní hráče, aby Davida také pozdravili. A hráči Baníku pak jeden po druhém překvapeného fanouška podáním ruky pozdravili, přičemž každý z nich Davidovi vždy zároveň řekl i své jméno.

Milan Baroš mu pak předal dres se svým jménem, na druhém dresu, který David Procházka dostal, byla jmenovka „Špacír“ a podpisy všech hráčů.

„Bylo to hodně silné,“ vyprávěl David Procházka později. Prošel si i hřiště, setkal se i s trenérem Bohumilem Páníkem a krátce si s ním popovídal. „Děkuju vám za ten zážitek. Byl jsem vážně hodně překvapený. Fandím Baníku a pořád budu. I když nevidím. Mám skvělou partu, která mě vždycky na stadion přivede a to, co se na hřišti děje, mi komentuje. Přeju klukům, ať vyhrávají. Ať proženou tu silnou trojku a vůbec, ať vyhrávají každý zápas,“ řekl David Procházka na rozloučenou.

Prohlédněte si video z celé akce:

https://youtu.be/rnysUqZ-4Fc

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA