FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník přikročil k úsporným opatřením

01.04.2020 | Redakce

Dopadům těžkého období, které na celé planetě vyvolává pandemie koronaviru, se nevyhnul ani Baník. Představenstvo klubu bylo v důsledku zachování ekonomické rovnováhy nuceno přijmout úsporná opatření a po vzájemné dohodě se s účinností od prvního března všem zaměstnancům klubu a poskytovatelům služeb, tedy včetně hráčů ligového A-týmu, snižuje mzda ve výši 25 procent.

“Takové kroky nikdy nejsou příjemné, ale jsem rád, že jsme se dokázali dohodnout. Fotbal je ve složité situaci, potýká se s výpadky příjmů a celková nálada je v tomto segmentu vzhledem k nejisté budoucnosti momentálně spíše skeptická. Určitá opatření byla nevyhnutelná. S hráči jsme prozatím domluveni na krácení mezd na tři měsíce s tím, že pak si řekneme, co dále. U ostatních zaměstnanců a poskytovatelů služeb to platí do odvolání. Věřím, že to nebude trvat dlouho a že se nám společnými silami podaří toto nepříjemné období překlenout,” prohlásil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Baník na základě vládních opatření od 16. března úplně přerušil společné tréninkové aktivity všech týmů včetně áčka, také většina zaměstnanců dočasně v rámci možností funguje v režimu home-office.

“Dalo se čekat, že něco podobného přijde, ale je to pochopitelný krok. Člověk nemůže nevnímat, co se děje, a že problémy s financováním dopadají i na fotbal. S majitelem klubu jsme o tom několikrát diskutovali. Považuju za přirozené, že v této nejednoduché situaci je na nás, na hráčích, abychom ukázali a projevili k Baníku vstřícnost a uskromnili se,” řekl kapitán Baníku Milan Baroš.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA