st 19.7.2023
A-tým

Baník představil dresy i cíle

Představením dresů pro sezonu 2023/24 zahájil Baník letošní předsezonní tiskovou konferenci. V debatě s přítomnými novináři se diskutovalo především o četných změnách v kádru, letní přípravě a ambicích.

Zvukovým signálem pro obsluhu těžní věže bývalého dolu Anselm a následným výjezdem šachetního výtahu začala netradičně, ale o to působivěji, letošní předsezonní tiskovka Baníku. Z výtahu vystoupili Filip Kubala, Jiří Boula a Matěj Šín, všichni tři oděni do tří verzí dresů Baníku pro novou sezonu. "Všechny tři varianty vznikaly ve spolupráci se zástupci naší ultrasky. Třetí varianta, která je zcela jiná oproti tomu, co jsme viděli v minulosti, je barvami a některými symboly na dresu inspirována hornickou tradicí Baníku Ostrava. Věřím, že Baník v těchto dresech do nové sezony dobře vykročí," uvedl výkonný ředitel Baníku Michal Bělák a představil novinářům také klubové video, jehož prostřednictvím Baník své dresy prezentuje. 

Ten také poukázal na finanční stabilitu klubu, která umožnila četné změny, zejména příchody do kádru v průběhu letní přestávky. "Chtěl bych proto poděkovat všem našim partnerům, ale také permanentkářům, kteří k dnešnímu dni zakoupili větší počet permanentek než v loňském roce touto dobou," dodal Michal Bělák.

K tvorbě kádru pro příští sezonu se novinářům vyjádřil sportovní ředitel Luděk Mikloško. "Náš skauting na vyhledávání hráčů od zimy tvrdě pracoval. Přestavba je veliká, určitě bude chvíli trvat, než si to sedne. Hráči jsou nějakých pět týdnů pohromadě, absolvovali tvrdou letní přípravu. Nyní se vše dolaďuje k prvnímu utkání. Věřím, že tým bude kvalitní. Podařilo se nám ho zrychlit a síla dopředu by měla být mnohem větší než v minulé sezoně," řekl Luděk Mikloško a dodal, že ještě dojde ke zúžení kádru. "Třicet hráčů samozřejmě v týmu držet nechceme, vybereme to nejlepší, co v týmu je. A některé hráče bychom rádi uvolnili na hostování, protože cítíme, že by u nás neměli takovou minutáž. Budeme se je snažit posunout jinam do ligy, nebo do druhé ligy, aby se vykopali a za půl roku nebo za rok aby se mohli vrátit a být plnohodnotnou součástí týmu," pokračoval sportovní ředitel Baníku, jenž se vyjádřil také k otázce "Plavšić": "Zájem o něj máme, ale není to jen o našem zájmu, je to i o jeho agentovi, a také o něm samém. Jeho touha byla jít někam do zahraničí. My čekáme, jestli se s nějakým zahraničním klubem dohodne. Pokud by se tak nestalo, byla by velká naděje, že by skončil u nás."

S jakým cílem tedy Baník do nové sezony vstoupí? "Tým je v přestavbě, věková hranice hráčů naznačuje, jakým směrem chceme jít," řekl Luděk Mikloško. "Nechceme přivádět hráče staršího věku, přivedli jsme hráče, kteří už mají něco odehráno, přivedli jsme i mladé a talentované, které chceme posouvat dál. Chceme hrát na lepších příčkách než v minulé sezoně.  Hráčů, kteří přišli, je hodně. Chvíli bude trvat, než si to sedne. V mužstvu je vynikající atmosféra, ale taky konkurence, která hráče posune," doplnil Luděk Mikloško.

Trenér Pavel Hapal si je vědom toho, že nový tým bude potřebovat čas. "Letní příprava je krátká, bylo tady hodně změn, ale já tomu týmu věřím. Ukazovalo se to v tréninkovém procesu, v přípravných zápasech mužstvo pracovalo dobře. Návaznost hráče na hráče a souhra jsou teď trochu složitější, ale podle utkání, které jsme odehráli, to do sebe zapadalo, má to hlavu a patu. Jsme nyní variabilnější, jsme také rychlejší a pohyblivější. Teď je důležité vstoupit do sezony úspěšně, aby nové sezona byla podstatně lepší než ta předchozí," poznamenal Pavel Hapal.

21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
11
Eldar
Šehić
12
Tomáš
Rigo
4
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
0
Paixao da Silva
Ewerton
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek