po 12.3.2018
A-tým

Baník přebírá kouč Bohumil Páník

Nástupcem Radima Kučery byl dnes oficiálně jmenován Bohumil Páník. Jednašedesátiletý trenér se dnes v kroměřížském Hotelu Octárna dohodl s vedením klubu na dlouhodobé smlouvě a premiéru na lavičce Baníku si odbude ve středu ve čtvrtfinálovém zápase MOL Cupu v Mladé Boleslavi.

Bohumil Páník, který v uplynulé sezoně dovedl díky triumfu v MOL Cupu zlínské fotbalisty k historickému postupu do základní skupiny Evropské ligy, se po několika letech vrací na místo činu. V Baníku strávil ve dvou etapách dohromady osm a půl let své trenérské kariéry a působil i jako asistent u prvního týmu.

„Vzhledem k situaci v tabulce, výsledkům a hře týmu muselo dojít ke změně. Vedení klubu se po konci utkání sešlo, aby řešilo osud Radima Kučery, který ale bezprostředně po závěru zápasu své místo sám nabídl. Pan Páník je velmi zkušený trenér, dlouhou dobu vedl Zlín a zažil s ním historický úspěch. Všichni věříme, že jsme zvolili trenéra, který pro Baník zachrání nejvyšší soutěž a tým pozvedne již ve středečním pohárovém utkání. Na jeho jménu panovala v klubu všeobecná shoda,“ vysvětlil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Bohumil Páník, který si s sebou na lavičku přivádí i asistenta Jana Somberga, před mužstvo poprvé předstoupí ještě dnes večer na minisoustředění v Nymburce, kam se baníkovci přesunuli po nedělním utkání v Jablonci.

„Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se dnes díky majiteli, panu Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velký klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti. I když dneska je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. My teď musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu. Pořád to není nereálné, prohlásil Bohumil Páník.

S odchodem Radima Kučery ukončil současně své angažmá ve sportovní radě Baníku i Petr Uličný.

5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
17
Michal
Frydrych
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
24
Jan
Juroška