FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník posiluje sportovní úsek: přicházejí Nehoda a Uličný

03.01.2018 | Redakce

Vedení FC Baník Ostrava reagovalo na neuspokojivé výsledky A-týmu v podzimní části HET ligy a v průběhu zimní přestávky finalizovalo několik inovací sportovního úseku. Od jarní části se bude do řízení prvního týmu v mnohem větší míře zapojovat nově ustanovená sportovní rada klubu, kterou od ledna oficiálně rozšiřují Zdeněk Nehoda a Petr Uličný. Předsedou sportovní rady byl jmenován Zdeněk Nehoda.

Bývalý vynikající útočník a mistr Evropy z roku 1976 v Bělehradu Zdeněk Nehoda, který se po aktivní kariéře na Ostravsku usadil, a velezkušený trenérský matador Petr Uličný doplnili ve sportovní radě Marka Jankulovského a sportovního ředitele Dušana Vrťa. Pátým členem je nový sportovní manažer klubu Michal Bělák. Přestože rada fungovala už během podzimu, nyní v rozšířeném složení dostala od majitele klubu výrazně větší kompetence.

„Zdeněk Nehoda má za sebou skvělou hráčskou kariéru a pak i nepřeberné manažerské zkušenosti z domácího i zahraničního fotbalu, fotbalu skvěle rozumí a dokáže ho vnímat z pozice hráče i manažera. Petr Uličný, to je ztělesnění trenérských zkušeností. Z pozice kouče bude vnášet zase trenérský náhled,“ vysvětlil majitel klubu Václav Brabec s tím, že nově ustanovené radě bude primárně podléhat sportovní chod A-týmu. „Dostala k tomu opravdu rozsáhlé kompetence a s mužstvem bude v každodenním kontaktu. Věřím, že sportovní rada pomůže ke zvýšení efektivity. Ať Zdeněk Nehoda, Petr Uličný nebo Marek Jankulovski jsou osobnosti, které fotbalu dokonale rozumí.“

Už v prosinci na půdorysu jednání nově se formující rady padlo rozhodnutí podržet ve funkci dosavadního kouče Radima Kučeru. „I když bodů bychom chtěli mít samozřejmě více, hra a výkony nebyly tak špatné, abychom po pěti měsících měnili trenéra. Chceme ho podržet, dát mu ještě čas na práci s doplněným kádrem, a současně věříme, že i v symbióze s postřehy a oponenturou Petra Uličného, který dá pohledu na věc ještě jiný, a řekněme zkušenější rozměr, přijde i kýžený efekt v podobě výsledků,“ prohlásil nový předseda sportovní rady Zdeněk Nehoda, který podzimní zápasy Baníku pozorně sledoval.

Radim Kučera ustanovení rady vnímá pozitivně. „Já si konstruktivní názory zkušených odborníků kdykoliv rád vyslechnu. Nikdy jsem s tím absolutně žádný problém neměl a v podobném režimu jsem už dříve ve Znojmě s Petrem Uličným naprosto bezproblémově fungoval. Doufám, že to bude klapat především ku prospěchu celého Baníku,“ řekl Radim Kučera.

Vedení klubu paraleně pracuje i na příchodech dalších hráčských posil. „Kromě již oznámených Martina Filla a Dame Diopa máme v plánu během přestávky přívést ještě minimálně tři hráče a brankáře,“ upozornil Václav Brabec.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA