út 1.8.2017
A-tým

Baník posílil Oleksander Azackij

Jednání jsou u konce. Baník může oficiálně oznámit příchod ukrajinského stopera Oleksandra Azackého, který dnes na Bazalech podepsal smlouvu na dva roky. Třiadvacetiletý obránce do klubu přestupuje z Černomorce Oděsa.

Bývalý mládežnický reprezentant své země, který za ukrajinskou jednadvacítku sehrál třináct utkání, je se 192 centimetry čistokrevným stoperem. Na post do středu obrany se s ním na Bazalech také počítá.

„Je to hráč, o kterém jsme delší dobu neurčitě mluvili. Celý proces se táhl několik týdnů, konkrétnější jsme do dořešení samozřejmě být nemohli. Byli jsme se na něj podívat ještě přímo na utkání v úvodu sezony proti Dynamu Kyjev (2:1), kde padlo definitivní rozhodnutí, že se ho pokusíme získat. Tam nás výkonem proti silnému soupeři přesvědčil, že to je fotbalista, který nám může pomoct,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rodák z Charkova a odchovanec tamního Metalistu odehrál v základní sestavě Černomorce první dvě kola aktuální sezony. V ukrajinské Premier lize má na kontě celkem 34 utkání a 1 gól; až na premiérový start v roce 2012 za Metalist vše v barvách Oděsy.

V Ostravě se úspěšně podrobil zevrubným lékařským testům, po nichž podepsal kontrakt. „Je už náš hráč. Teď se snažíme vyřešit všechny papírové formality spojené s příchodem zahraničního hráče, aby mohl být o víkendu k dispozici,“ řekl Dušan Vrťo.

0
Daniel
Holzer
0
Michal
Frydrych
0
Viktor
Budinský
0
Jakub
Pira
0
Matúš
Rusnák
0
Pablo
Ortiz
0
Marek
Havran
0
Karel
Pojezný
0
Martin
Jedlička
0
Filip
Kubala
0
David
Buchta
0
Jiří
Boula
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
Filip
Šancl
0
David
Látal
0
Artur
Musák
0
Samuel
Grygar
0
Michal
Kohút
0
Martin
Hrubý
0
Dennis
Owusu
0
Matěj
Chaluš
0
David
Planka
0
Abdallah
Gning
0
Václav
Jurečka