út 22.2.2022
A-tým

Baník posílil Dominik Janošek

Baník před koncem přestupního termínu realizoval příchod Dominika Janoška. Třiadvacetiletý střední záložník přichází z Plzně na hostování do konce sezony s opcí na přestup.

Mnohonásobný mládežnický reprezentant a účastník loňského mistrovství Evropy jednadvacítek už má v třiadvaceti letech na kontě 101 prvoligových startů, které si připsal v dresech Viktorie, Mladé Boleslavi, Zlína, Slovácka a Brna. K tomu další starty v evropských pohárech.

"Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí na to nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann s tím, že Baník ve středu pole momentálně postrádá zraněné Daniela Tetoura a Lukáše Budínského.

O Dominika Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," řekl Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje. 

"Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ řekl Dominik Janošek.

9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
33
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
20
Jakub
Pokorný
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
4
Martin
Chlumecký
16
Jan
Laštůvka