út 22.2.2022
A-tým

Baník posílil Dominik Janošek

Baník před koncem přestupního termínu realizoval příchod Dominika Janoška. Třiadvacetiletý střední záložník přichází z Plzně na hostování do konce sezony s opcí na přestup.

Mnohonásobný mládežnický reprezentant a účastník loňského mistrovství Evropy jednadvacítek už má v třiadvaceti letech na kontě 101 prvoligových startů, které si připsal v dresech Viktorie, Mladé Boleslavi, Zlína, Slovácka a Brna. K tomu další starty v evropských pohárech.

"Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí na to nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann s tím, že Baník ve středu pole momentálně postrádá zraněné Daniela Tetoura a Lukáše Budínského.

O Dominika Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," řekl Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje. 

"Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ řekl Dominik Janošek.

19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
26
Filip
Blažek
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
4
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček