pá 5.8.2016
A-tým

Baník opět lovil u Dyje. Přichází Bronislav Stáňa

A ještě jeden příchod. Osmačtyřicet hodin před startem podzimním části Baník doladil přestup záložníka Bronislava Stáni ze Znojma. Dvaadvacetiletý krajní středopolař se klubu upsal na čtyři roky.

Znojemský odchovanec se vydal ve stopách Jakuba Pokorného a je druhou letní posilou Baníku z města na Dyji. Pokud vedení klubu stihne vyřídit formality spojené s registrací, mohl by v neděli při své premiéře v barvách Baníku zažít i Bronislav Stáňa pikantní zápas proti svému bývalému chlebodárci.
„Také v tomto případě se jedná o hráče, kterého jsme měli dlouhodobě v hledáčku. Je to rychlostní typ, na kterých chceme stavět. Dokáže nastupovat z obou stran zálohy. Věříme, že vnese další oživení a konkurenci do našeho kádru,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Bronislav Stáňa byl v sezoně 2013/2014 i členem týmu Znojma v jeho jediné prvoligové sezoně a připsal si čtyři starty v nejvyšší soutěži. V dorosteneckém věku nastupoval za Zbrojovku Brno a v jejich barvách zaznamenal prvenství v prvním ročníku juniorské ligy.

18
Tomáš
Zajíc
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil