po 3.1.2022
A-tým

Baník je znovu v přípravě

Baník se po dvoutýdenním volnu opět vrací do tréninku. A hned před úvodním tréninkem došlo v kádru k několika změnám.

Novými tvářemi jsou univerzál Šimon Falta, kterého Baník získal na půlroční hostování s opcí z Plzně, a běloruský reprezentant Arťom Koncevoj, který je v Baníku na půlročním hostování s opcí z Ruchu Brest. 

Do přípravy nastupují rovněž nejlepší střelec juniorky Petr Jaroň a dva navrátilci z hostování ve druhé lize Jiří Boula (Táborsko) a Lukáš Cienciala (Dukla Praha).

Bazaly naopak opustili Adam Jánoš, Ondřej Chvěja a Muhammed Sanneh, kteří by měli v jarní části sezony hostovat v Karviné. Přípravu s Baníkem nezahájil ani David Lischka, jehož si z hostování stáhla Sparta.

"David u nás byl na hostování, což znamená, že si jej Sparta může za splnění určitých podmínek a pod finanční sankcí stáhnout zpět, a to také udělala. Ta věc ještě není definitivně uzavřena," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Úvodní den přípravy neabsolvují Jan Laštůvka, Dyjan Carlos de Azevedo a Yira Sor, kteří se se souhlasem klubu připojí po návratu z dovolené v dalších dnech.


Kádr pro úvod zimní přípravy:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Radovan Murin, Lumír Číž

Obránci: Gigli Ndefe, Jan Juroška, Jaroslav Svozil, Jakub Pokorný, Jaroslav Harušťák, Jiří Fleišman, Šimon Falta, Denis Granečný

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Petr Jaroň, Lukáš Budínský, Filip Kaloč, Nemanja Kuzmanovič, Daniel Tetour, Jiří Boula, Arťom Koncevoj, Yira Sor, Roman Potočný, Lukáš Cienciala

Útočníci: Ladislav Almási, Jiří Klíma


32
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
95
Daniel
Holzer
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný