út 16.3.2021
A-tým

Baník dohrává pohár

Baník ve středu dohrává odložený pohárový zápas na Letné. Vítěz postoupí do čtvrtfinále MOL Cupu. Výkop je v 16:30, přímý přenos vysílá ČT sport.

Zápas o dva týdny odsunula karanténa v týmu Sparty, která se v posledním měsíci dostala do formy. I po návratu z izolace doma hladce zdolala Příbram 4:0, její víkendový zápas s Plzní se ale neuskutečnil pro změnu z důvodu koronavirové nákazy v celku Viktorie.

„Známe sílu Spartu. Víme, že hraje organizovaně, kombinačně, dává hodně gólů. Už jsem to říkal před Slavií, že já se na takové zápasy hodně těším a věřím, že stejně to vnímá i mužstvo. Jedeme zabojovat o vítězství,“ řekl trenér Ondřej Smetana, kterému z důvodu disciplinárního trestu stále bude chybět Martin Fillo i zraněný Viktor Budinský.

Sparta a Baník se v poháru potkávají vcelku často a po rozdělení federace se v něm střetnou už posedmé. Jen jednou přitom měli výhodu domácího hřiště. Zatímco rok starý debakl 0:5 z Prahy si baníkovci za rámeček nedali, předposlední pohárová bitva na Letné dopadla úspěchem Slezanů, kteří na podzim 2017 slavili v osmifinále postup po penaltovém rozstřelu a celkové výhře 3:2.

26
Filip
Blažek
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
13
Samuel
Grygar
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo