st 21.7.2021
A-tým

Baník cílí na elitní skupinu

Postup do skupiny o 1.-6. místo, to je základní cíl, s nímž Baník vstupuje do sezony 2021/22. Na středeční tiskové konferenci to prohlásil výkonný ředitel klubu Michal Bělák. Podle sportovního ředitele Aloise Grussmanna Baník přes léto svůj kádr oproti minulé sezoně zkvalitnil.

„Po debatě se sportovním ředitelem a trenérským týmem jsme si stanovili jako cíl po základní části umístění v elitní skupině. Ale také zapracování nově příchozích hráčů a další začleňování odchovanců,“ sdělil Michal Bělák přítomným novinářům. Sportovní ředitel Alois Grussmann je přesvědčen, že kádr se podařilo zkvalitnit, nicméně mužstvo bude podle něj potřebovat čas na dokonalejší sehrání. „Za mého desetiměsíčního působení přišlo do Baníku jedenáct nových hráčů, z toho teď v posledním období osm. Mužstvo bude potřebovat čas, než si v něm vše sedne a než dostane svou tvář. Cíle Baník musí a chce mít ty nejvyšší, ale v první fázi pro nás bude důležité dostat se do skupiny o první až šesté místo,“ řekl Alois Grussmann.

Vedle hráčského kádru posílil také realizační tým Baníku. Přibyl do něj Tomáš Galásek. „Víte, že jsme se předtím neznali. Ale často jsme si telefonovali a za to krátké období, po které Tomáš v Baníku je, do realizačního týmu zapadl. Až bych řekl, že se k nám vyloženě hodí,“ okomentoval příchod Tomáše Galáska trenér Ondřej Smetana. „Jsme všichni rádi, jsou to další zkušené oči do realizačního týmu. A myslím, že i hráči cítí, že je přínosem a že jeho názory mají váhu. Bude mít s Honzou Baránkem na starost standardní situace, bude se starat o středovou řadu, povede individuální tréninky našich záložníků, bude se podílet na skladbě tréninku, způsobu hry záměrech, taktice, plánech. To vše spolu diskutujeme a na tom se bude podílet. Je součástí realizačního týmu, moje pravá ruka, takže jeho podíl na chodu týmu je velký,“ dodal Ondřej Smetana.

Výkonný ředitel Michal Bělák připomněl, že Baník posílil nejen, pokud jde o kvalitu kádru, ale také pokud jde o ekonomické zázemí. „Jsem rád, že se podařilo přivést nové a silné partnery. Ať už se jedná o výrobní závod Hyundai v Nošovicích, který se stal generálním partnerem Akademie Baníku, nebo společnost Fortuna, a vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou spolupráci, bude v následujícím období také jedním z hlavních partnerů Baníku Ostrava,“ uvedl Michal Bělák.

Nadcházející sezona bude výjimečná tím, že v jejím průběhu začnou oslavy stoletého výročí založení Baníku. S tím souvisí i podoba dresů, v nichž Baník do sezony nastoupí a v jakých bude na jaře pokračovat. „Do sezony vstoupíme ve stejných dresech, v jakých jsme hráli v minulé sezoně, nicméně na jaře už budou dresy jiné, výroční. Program oslav oznámíme na tiskové konferenci 8. září,“ doplnil Michal Bělák.

25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
0
Petr
Jaroň
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
18
Robert
Mišković
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
26
Muhamed
Tijani
0
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka