čt 15.12.2022
Aktuální zprávy

Baník chystá Den s Akademií FCB

Přijďte se blíže seznámit s Akademií FC Baník Ostrava. V sobotu 17. prosince pořádá Baník "Den s Akademií FCB", který se uskuteční v hale Sportovního centra v Ostravě - Dubině od 8 do 15 hodin. Důležitou součástí akce bude velký turnaj bývalých či současných baníkovců, kteří prošli dorostem Baníku a odehráli v něm alespoň jeden mistrovský zápas.

"Primárním cílem Dne s Akademií FCB je prezentace naší práce. Myslím si, že jsme se v ní v letošním roce zase o kus posunuli, za což chci všem členům Akademie poděkovat. A jsem rád, že se máme čím prezentovat," uvedl Roman Holiš, předseda Akademie FCB.

Celý program sobotního Dne s Akademií FCB bude probíhat na třech hracích plochách. Na dvou z nich se bude hrát turnaj, na třetí bude probíhat vlastní prezentace baníkovské akademie a souhrn jejích výsledků za rok 2022. 

"Vedle této prezentace je jedním z hlavních motivů, proč jsme se rozhodli tuto akci uspořádat, snaha o setkání hráčů, kteří baníkovským dorostem prošli, ale už třeba v klubu nejsou. Takových hráčů jsou tisíce, nám se jich podařilo dát dohromady zhruba dvě stě a věřím, že v dalších letech se přihlásí i další. Baník si váží každého současného či bývalého člena své akademie," řekl Roman Holiš.

Mezi dvěma stovkami hráčů, kteří se v sobotu v hale na Dubině představí, se objeví celá řada známých jmen. Účast přislíbili například Libor Žůrek, Adam Varadi, Dan Ožvolda, Antonín Buček, Václav Daněk, Michal Daněk a mnozí další známí i méně známí baníkovci.

Akce je přístupná veřejnosti, pořadatelé však upozorňují na omezenou kapacitu haly Sportovního centra Dubina. 

33
Erik
Prekop
5
Jiří
Boula
30
Dominik
Holec
66
Matúš
Rusnák
6
Michal
Fukala
37
Matěj
Chaluš
31
Alexander
Munksgaard
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
12
Tomáš
Rigo
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
41
Mikuláš
Kubný
28
Filip
Kubala
95
Daniel
Holzer
32
Paixao da Silva
Ewerton
17
Michal
Frydrych