FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Baník čeká čtvrfinále MOL Cupu

03.03.2020 | Redakce

Baník je po roce znovu v jarní fázi domácího poháru. Ve středečním čtvrtfinále MOL Cupu ho čeká atraktivní utkání na půdě pražské Sparty.

Svěřenci Luboše Kozela se pokusí zopakovat pohárový postup z října 2017, když Baník na Letné po penaltovém rozstřelu vyhrál 3:2.

“Už jen to jméno soupeře je dostatečnou motivací, abychom se připravili co nejvíce zodpovědně,” předeslal trenér Luboš Kozel. “Sparta teď má svoje problémy, ale nelze vidět jen tohle. Pořád je to mužstvo, které se skládá z vynikajících hráčů, akorát jim to teď moc neklape. Ač ty její poslední výsledky nebyly nejlepší, nečeká nás nic lehkého,” míní kouč Baníku.

Ostravští mohou do metropole vyrazit v relativním klidu. Jarní ligové zápasy jim herně i výsledkově vyšly. “Řekl bych, že sebevědomí po těch výsledcích máme. Ale kvalita hráčů Sparty je vysoká, může jim to sednout a pak třeba ani naše kvalita nemusí stačit. Určitě ale nejedeme bránit a jen doufat v úspěch. Jsme odhodláni se o něj přičinit vlastní hrou. Pokud budeme efektivní, máme na to, abychom postoupili,” prohlásil Luboš Kozel.

Přestože v souvislosti s výskytem koronaviru v České republice už Bezpečnostní rada státu zrušila účast diváků na Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě, Baník prozatím nemá žádné informace o tom, že by se nějaká omezení měla dotknout zápasu na Letné. Bezpečnostní rada státu má znovu zasedat ve středu.

Utkání se na Letné hraje od 18 hodin, lístky se budou na místě prodávat v pokladně stadionu. Zápas přímým přenosem vysílá ČT sport.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA