út 4.5.2021
Aktuální zprávy

Baník běží za ty, co nemůžou

Baník Ostrava se aktivně připojuje k celosvětové iniciativě Wings for Life. Tato iniciativa má za cíl podporu léčby poraněné míchy. Hráči Baníku utvořili tým, do něhož se mohou připojit i fanoušci Baníku a běhu, jehož startovní výstřel zazní po celém světě 9. května ve 13 hodin, se aktivně zúčastnit.

Každý fanoušek Baníku má možnost stát se součástí týmu, jehož kapitánem je Filip Kaloč, a tvoří jej další hráči Baníku, například Jan Laštůvka, Patrizio Stronati, Gigli Ndefe a další. Stačí se zaregistrovat zde: https://win.gs/3aWzGlE (tlačítko LOGIN), uhradit přihlašovací poplatek 388 Kč, který celý putuje na podporu léčby poraněné míchy, a pak se zúčastnit běhu, který 9. května ve 13 hodin startuje. Aplikace v mobilním telefonu umožní každému účastníkovi běhu, jenž v sobě spojuje radost z pohybu a charitativní myšlenku, startovat kdekoliv na světě. Každý účastník běží tak dlouho, dokud mu aplikace Wings for Life nedá signál, že jej dostihlo virtuální auto, které vystartuje ve 13,30 hodin.

Všichni hráči Baníku, kteří se akce účastní, si už své startovné zaplatili, čímž celosvětovou léčbu poraněné míchy podpořili. Běhu, jenž se koná pod heslem „Běžíme pro ty, co nemůžou“, se zúčastní jen symbolicky, protože ve stejný den čeká Baník náročné utkání se Spartou. „Takže se naběháme všichni kromě Honzy Laštůvky, který nám to ale jako obvykle vrátí tím, že toho zase hodně pochytá," řekl Filip Kaloč. „Těšíme se, že pomůžeme,“ dodal Filip Kaloč.

20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
95
Daniel
Holzer
5
Jiří
Boula
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín
11
Eldar
Šehić
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška