čt 17.5.2018
Aktuální zprávy

Baník U10 postoupil do Champions Trophy!

Na mimořádný zážitek se mohou těšit baníkovci z kategorie U10. Z kvalifikačního turnaje v Uherském Hradišti se totiž probojovali na závěrečný podnik této věkové kategorie – Champions Trophy. A to je největší turnaj kategorie U10, který svět zná. Letos v červnu se bude konat v Rakousku a zúčastní se ho 128 týmů. Včetně například Juventusu Turín, AS Řím nebo FC Liverpool.

Uspět v kvalifikačním turnaji v Uherském Hradišti znamenalo postoupit ze základní skupiny a probít se vyřazovací částí až mezi nejlepší.

Kluci vyhrálizákladní skupinu, ve čtvrtfinále si poradili s Vítkovicemi. V semifinále jsme na penalty prohráli se Spartou,“ líčil cestu za úspěchem Tomáš Kaventa, trenér baníkovské přípravky. 

Ačkoliv se v Uherském Hradišti hrálo jen o dvě postupová místa, měl Baník navzdory smolnému vyřazení v semifinále stále šanci. Do finále se probojovala Sparta, která měla účast na turnaji už předem jistou, takže dvě postupová místa si v dané chvíli měli rozdělit druhý finalista a vítěz souboje o třetí místo. Tedy lepší z dvojice Baník – Bohemians. „Kluci zápas zvládli, vyhráli a mohli se radovat z postupu,“ dodal Kaventa.

Finálový turnaj se bude hrát od 15. do 17. června na pěti různých místech v okolí Vídně. Více než čtyřiceti kvalifikačních turnajů se na celém světě od ledna do května zúčastnilo přes 1000 týmů a 14 tisíc hráčů.

0
Viktor
Budinský
0
David
Látal
0
David
Buchta
0
Samuel
Grygar
0
Matěj
Chaluš
0
Filip
Kubala
0
Daniel
Holzer
0
Filip
Šancl
0
Martin
Jedlička
0
Jakub
Pira
0
Jiří
Boula
0
Abdallah
Gning
0
Karel
Pojezný
0
Václav
Jurečka
0
Pablo
Ortiz
0
Matúš
Rusnák
0
Artur
Musák
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
Michal
Frydrych
0
Michal
Kohút
0
Martin
Hrubý
0
Dennis
Owusu
0
David
Planka
0
Marek
Havran