st 13.7.2016
Tisková zpráva

Baník Kašu do Žiliny nepustil, hráč má platnou smlouvu

FC Baník Ostrava s údivem přijal informaci o tom, že obránce Filip Kaša v úterý podepsal profesionální smlouvu s MŠK Žilina. Hráč má platný kontrakt v Baníku, který navíc k jeho odchodu nedal žádný souhlas. Vedení klubu proto považuje přestup za neplatný a věc postoupí vyšším fotbalovým instancím.

Baník dnes získal i podpůrné stanovisko Fotbalové asociace České republiky (FAČR), jejíž legislativní oddělení klubu po prošetření administrativy písemně potvrdilo, že Filip Kaša smluvně až do 30. června 2017 patří Baníku.

„S Žilinou jsme o Filipu Kašovi během léta několikrát jednali, stejně tak s hráčem o prodloužení smlouvy u nás. Ale k dohodě ani v jednom případě nedošlo. O to víc jsme zaskočeni, že hráč měl v Žilině bez našeho vědomí a svolení podepsat kontrakt, byť smluvně je ještě na rok vázaný u nás,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baník zvažuje i právní kroky, jelikož hráč neplní závazky vyplývající z profesionální smlouvy a vnitřního disciplinárního řádu klubu.

9
David
Buchta
17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
18
Tomáš
Zajíc
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
66
Denis
Granečný
7
Ondřej
Chvěja
91
Dyjan Carlos
De Azevedo